Inauguracja piątego roku Wirtualnej Akademii Astronomii na Uniwersytecie Opolskim

123 listopada uczniowie biorący udział w szkolnym projekcie „Kosmiczne zajęcia” wzięli udział w inauguracji piątego roku Wirtualnej Akademii Astronomii na Uniwersytecie Opolskim. Odebraliśmy tam „CERTYFIKAT przystąpienia PSP nr 11 do WIRTUALNEJ AKADEMII ASTRONOMII”. Certyfikaty otrzymali również nauczyciele prowadzący zajęcia (A. Wasilkowska, M. Olchowska – Szpala, T. Socha) oraz wszyscy uczniowie (24 osoby z klas IV – VII).
Mogliśmy też wysłuchać wykładu inauguracyjnego, dr Monika Biernacka pt. „Pajęczyna Wszechświata” . Dr Monika Biernacka jest astronomem i od lat aktywnie uczestniczy w życiu naukowym i akademickim w strukturach Uniwersytetu w Kielcach.
Astronomia to taka pigułka, bo skupia wiele dziedzin nauki. Uczniowie uczą się dzięki niej informatyki, fotografii, matematyki, fizyki czy przyrody, a w naszej szkole nawet j. angielskiego. Ważne jest i to, że młodzież z WAA uczy się systematycznej pracy badawczej. Jesteśmy dumni.