„Kosmiczne zajęcia” - strefa języka angielskiego

01Uczniowie biorący udział w szkolnym projekcie „Kosmiczne zajęcia” nie tylko zdobywają wiedzę w zakresie astronomii ale mogą również ćwiczyć swoje kompetencje językowe i wzbogacać słownictwo z tej tematyki poprzez czytanie prostych tekstów, rozwiązywanie quizów, układanie krzyżówek czy oglądanie filmów naukowych w języku angielskim (przygotowanych przez nauczyciela prowadzącego Panią Małgorzatę Olchowską –Szpalę). Dodatkowo uczniowie wspólnie z nauczycielem opracowują słowniczek najważniejszych słów i pojęć z poszczególnych tematów omawianych w trakcie zajęć. Nasz ostatni temat to The Moon and its Phases (Księżyc i fazy księżyca), a ponieważ na naszych zajęciach staramy się być kreatywni i w przystępny sposób mówić o astronomii to do nauki poszczególnych faz księżyca w j. angielskim użyliśmy przepysznych ciasteczek Oreo. Sami zobaczcie co z tego wyszło: