Co wiemy o Księżycu?

ksiezyc 20 02

W poniedziałek – 26 lutego na zaproszenie szkolnego kółka astronomicznego, w naszej szkole odbędzie się wykład dr Ewy Pawelec nt: „Co wiemy o Księżycu?”

Pani Ewa wspiera Wirtualną Akademię Astronomii swoimi wykładami astronomicznymi. Opowie nam o tym co to jest Księżyc i dlaczego jest wyjątkowy. Omówi teorie na temat jego powstania, opisze fazy Księżyca oraz zaćmienia Słońca przez Księżyc i Księżyca przez Ziemię. Nasz gość opowie o misjach badania Księżyca, tak ludzkich jak i robotycznych. Mamy nadzieje, ze spotkanie przygotuje nas do obserwacji pełni Księżyca, które będzie miało miejsce 2 marca – w piątek.
Wydarzenie będzie miało miejsce w szkolnej auli o godzinie 9.50. Niestety z powodu ograniczonej powierzchni auli w wydarzeniu wezmą udział studenci Wirtualne Akademii Astronomii oraz wybrane klasy. Mamy nadzieje, ze będzie to początek cyklu kosmicznych wykładów i każdy uczeń z kl IV – VII będzie miał możliwość wzięcia udziału choć w jednym taki spotkaniu.