Uczniowie klas VII na wykładzie z fizyki

08Uczniowie klas VII w sobotę, 24 lutego br. wzięli udział w wykładzie na wydziale fizyki. Wykład popularnonaukowy p.t. ,,Na zmarszczki rad, czyli o zastosowaniach substancji promieniotwórczych słów kilka” wygłosił Paweł Janowski. Pan Paweł jest zdobywca Medalu Krzysztofa Ernsta przyznanego przez Polskie Towarzystwo Fizyczne dla wyróżniających się Popularyzatorów Fizyki. Byliśmy jedyną szkołą podstawową, z której uczniowie uczestniczyli w tej prawdziwej uczcie naukowej. Choć temat był trudny, to język wykładu był na tyle prosty, ze nasi uczniowie wynieśli z niego wiele nowych wiadomości i mieli okazję wykonać kilka doświadczeń. Po takiej dawce wiedzy już nikt z nas nie będzie się bał promieniowania jądrowego.