Co wiemy o Księżycu? - wykład w PSP 11

05W poniedziałek – 26 lutego na zaproszenie szkolnego kółka astronomicznego, w naszej szkole odbył się wykład dr Ewy Pawelec (absolwentki naszej szkoły i pracownika Uniwersytetu Opolskiego) nt: „Co wiemy o Księżycu?” Niestety z powodu ograniczonej powierzchni auli w wydarzeniu wzięli udział studenci Wirtualne Akademii Astronomii oraz wybrane klasy.

Pani Ewa zabrała nas w daleką i fascynującą podróż opowiadając nam o tym co to jest Księżyc i dlaczego jest wyjątkowy. Omówiła teorie na temat jego powstania, opisała fazy Księżyca oraz zaćmienia Słońca przez Księżyc i Księżyca przez Ziemię. Nasz gość opowiedział nam o misjach badania Księżyca, tak ludzkich jak i robotycznych. Wielką ciekawostką był model zrobiony w skali - Apollo 11 oraz łazika i człowieka, który dotknął Księżyca. Widać było zainteresowanie naszych uczniów, Ci odważniejsi zadali bardzo trafne i ciekawe pytania naszej prelegentce, na które wyczerpująco i cierpliwie odpowiadała. Zapraszamy do obserwacji pełni Księżyca, która będzie 2 marca – w piątek.

 

prezydent

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 284

Wczoraj 155

Tydzień 2120

Miesiąc 4917

Wszystkich 307117

W tej chwili stronę odwiedza 4 gości.