Wiosenne obserwacje młodych astronomów.

11Od kilku tygodni jesteśmy w najpogodniejszej porze roku, a teraz na dodatek wkra-czamy w miesiąc, w którym przyrost liczby słonecznych dni i pogodnych nocy staje się najwyraźniejszy. Dlatego dn. 25.04.2018r. uczniowie, biorący udział w Kosmicz-nych zajęciach wzięli udział w wieczornych zajęciach w Obserwatorium Astrono-micznym Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego.
Przed obserwacjami wysłuchaliśmy fascynującego wykładu o powstaniu i życiu Układu Słonecznego. Zajęcia te poprowadził dla nas Pan Marcinem Szpanko – astronomem UO i kierownik obserwatorium. W w/w zajęciach uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale również niektórzy rodzice, a swoją obecnością zaskoczył nas również Pan Krzysztof Dynak.


Następnie wspólnie z Agnieszką Wasilkowską, dr Katarzyną Książek i Andrzejem Czaińskim oglądaliśmy Księżyc, który pięknie błyszczał na niebie, choć baliśmy się, ze pogoda pokrzyżuje nam plany. Potem wzeszła Wenus a Jowisz na którego bar-dzo czekaliśmy, niestety schował się za chmurami.
Dziękujemy za fantastyczny wieczór pracownikom UO oraz rodzicom, którzy tego wieczoru przywieźli dzieci na Uniwersytet Opolski.
Wszystkich zachęcamy do „zadarcia nosa w niebo”, ponieważ w maju kończy się sezon obserwacyjny 2017/18. Północne województwa pożegnają się z nimi już 12 maja a te najdalej wysunięte na południe – 27 maja.

 

prezydent

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 1

Wczoraj 119

Tydzień 249

Miesiąc 1678

Wszystkich 323494

W tej chwili stronę odwiedza 18 gości.