"Kącik relaksu"

samorzad ucz 2018

Na terenie naszej szkoły chcemy stworzyć kolorową przestrzeń wypoczynku dla uczniów tzw. „Kącik relaksu” – czyli kanapy z palet.
Podczas przerw w szkole, przez 3/4 roku szkolnego, dzieci przebywają w budynku i w większości przypadków się nudzą. Chcemy zorganizować im możliwość spędzenia czasu, podczas przerwy, inaczej niż zwykle. Zagospodarowanie korytarza na II piętrze, pozwoli odprężyć się uczniom między lekcjami lub da możliwość np. odosobnienia z książką. Nasz wspólny cel uczy współodpowiedzialności za szkołę i pokazuje, że przemyślana współpraca i chęć do działania tworzą dobro, o które należy dbać. Żeby pomysł Samorządu Uczniowskiego mógł zostać zrealizowany potrzebujemy Państwa pomocy.
Jeżeli dysponujecie:
- europaletami,
- kolorowymi materiałami do obszycia siedzisk,
- pianką tapicerską lub materacami o grubości max. 10cm,
- poduszkami w rozmiarze 40x70cm,
- białą farbą wodną do pomalowania palet,
prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły, tel. 77 45 56 713
Mile widziane będą również osoby z umiejętnościami krawieckimi.

Droga do niepodległości!

niepodlegla

Z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 10 rocznicy nadania imienia naszej szkole, chcielibyśmy zorganizować wystawę pamiątek z wiązanych z naszym wielkim świętem. Pomysłu tego nie zorganizujemy oczywiście bez Państwa pomocy. Dlatego prosimy o włączenie się w naszą akcje.
Zbieramy przedmioty, dokumenty, korespondencję, rysunki, fotografie, ubrania itp. związane z naszą drogą do niepodległości. Do pamiątek może być dołączona historia krewnego (pradziadka, dziadka, babci, cioci, wujka) który brał udział w tamtych wydarzeniach.
Pamiątki proszę przekazywać nauczycielom na lekcji historii, najlepiej z dołączonym opisem danej rzeczy (np. zdjęcie - gdzie i kiedy zostało wykonane, kto jest na tym zdjęciu, itp.). Zostaną one spisane i przekazane na wystawę, gdzie prezentowane będą w specjalnie przygotowanych do tego gablotach i posterach. Przedmioty te zostaną niezwłocznie państwu zwrócone po zakończonej wystawie.

niepodlegla art

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt!

wystawafacebooknie kupuj adoptuj

Jak z pewnością każdy już zauważył, przy wejściu głównym naszej szkoły znajduje się wystawa „Nie kupuj… Adoptuj!”. Przedstawia ona kilku podopiecznych schroniska dla zwierząt fundacji Mali Bracia, znajdującego się w Paryżu (na Opolszczyźnie). Patronat nad akcją objęła klasa 8a, która jest wirtualnym właścicielem Bony. W imieniu wszystkich, przesympatycznych zwierzątek zamieszkujących schronisko w Paryżu, zapraszamy do wspierania Małych Braci. Każdy pies i kot, znajdujący się pod opieką fundacji, może znaleźć nowy dom, kochających właścicieli lub wsparcie w miesięcznym utrzymaniu. Każdy z nas może pomóc! Pamiętaj! Nie kupuj… Adoptuj!


Klasa 8a zachęca również do włączenia się w akcję charytatywną „Podaj łapkę”! Jak można to zrobić? Wystarczy przynieść karmę suchą lub mokrą dla psów lub kotów i zostawić przy wejściu do szkoły (pod wystawą „Nie kupuj, adoptuj”), lub w sali 117 (pracownia komputerowa). Przydadzą się także ryż, makaron, środki czystości, koce, ręczniki poduszki i pierzyny (bez pierza!). Zachęcamy do włączenia się do akcji! Razem możemy zrobić naprawdę wiele!

Czytaj więcej...

 

prezydent

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 4

Wczoraj 286

Tydzień 900

Miesiąc 3159

Wszystkich 260104

W tej chwili stronę odwiedza 24 gości.