Ściana wspinaczkowa

INFORMACJE O ŚCIANIE WSPINACZKOWEJ W PSP NR 11

KONTAKT - instruktor wspinaczki PZA Arkadiusz Tabisz tel. 606 591 590

Ściana wspinaczkowa w PSP nr 11 w Opolu działa od 1997 r. Wybudowana została staraniami Stowarzyszenia Miłośników Gór i Sportów Górskich Jetti z Opola i Dyrekcji Szkoły.
Założony został Uczniowski Klub Sportowy Jeti mający propagować wspinaczkę wśród dzieci i młodzieży miasta Opola.
Jarosław Cieśliński dyrektor PSP nr 11 wraz z Arkadiuszem Tabiszem (KW Opole) i Rafałem Poliwodą dyrektorem NCPP w Opolu zainicjowali w roku 2011 działalność Opolskiego Festiwalu Gór. Corocznej imprezy o górach, ludziach gór i dla ludzi, nie tylko gór, organizowanej na terenie opolskiego amfiteatru przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Klub Wysokogórski w Opolu i PSP nr 11 w Opolu.

Obecnie opiekę merytoryczną nad ścianą wspinaczkową ze strony szkoły sprawuje instruktor wspinaczki PZA ARKADIUSZ TABISZ, współpracujemy również z Klubem Wysokogórskim z Opola (www.facebook.com/KWOpole) powstałym w 2012 r. w wyniku przekształcenia się SMGiSG Jetti, i Wspinaczkowym Klubem Sportowym Zerwa (www.zerwaopole.pl) powstałym w roku 2020 i zajmujacym się przede wszystkim popularyzowaniem wspinaczki, szkoleniami wspinaczkowymi itp.
Wygląd i wyposażenie ściany.
  • Ponad 120 m2 powierzchni do wspinania w tym: trawersy, przewieszka i okap.
  • Możliwość wspinania się na bezpośrednio na 7stanowiskach (w tym 2 stanowisku na przewieszeniu) i dodatkowo 2 stanowiska do wspinania się z "dołem" dla wspinaczy posiadających co najmniej kurs skałkowy (w okapie).
  • Samodzielne pomieszczenie treningowe "bulderowania".
  • Campus i chwytotablica do treningu.
  • Zapewniamy: uprzęże, liny do wspinania "na wędkę", przyrządy asekuracyjne.

widok ogólny ściany

trawers

przywieszenie przy okapie

okap

bulderownia

Ściana wspinaczkowa jest otwarta dla chętnych (osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców, prawnych opiekunów):
  • zajęcia otwarte na ściance wspinaczkowej są zawieszone
Sekcje dziecięce/młodzieżowe:
  •  w czwartki (16.30 - 21.00) prowadzone sa zajęcia dla dzieci organizowane przez Miedzyszkolny Ośrodek Sportu w Opolu (zapisy poprzez MOS Opole lub instruktora)

Wspinaczu - ostrzegamy!!!

Wspinanie może być niebezpieczne. Wspinaczka, zwłaszcza, gdy jest robiona niefachowo, z lekceważeniem zasad bezpiecznej asekuracji, oraz obowiązującego użytkowników ściany regulaminu, może doprowadzić do niebezpiecznego wypadku, a w konsekwencji - utraty zdrowia, a nawet życia wspinacza lub osób postronnych.
KAŻDY WSPINAJĄCY ZOBOWIĄZANY JEST DO ZAPOZNANIA SIĘ I PRZESTRZEGANIA REGULAMINÓW ŚCIANY WSPINACZKOWEJ I BULDEROWNI I PODPORZĄDKOWANIA SIĘ POLECENIOM OBSŁUGI SCIANY I SZKOŁY.

WSPINAJĄCY SIĘ POWINNI BYĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE UBEZPIECZENI OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW PODCZAS WSPINACZKI NA SZTUCZNEJ ŚCIANIE.