Ściana wspinaczkowa

INFORMACJE O ŚCIANIE WSPINACZKOWEJ W PSP NR 11

KONTAKT - Krzysztof Kurenda tel. 503 644 097

Ściana wspinaczkowa w PSP nr 11 w Opolu działa od 1997 r. Wybudowana została staraniami Stowarzyszenia Miłośników Gór i Sportów Górskich Jetti z Opola i Dyrekcji Szkoły.
Założony został Uczniowski Klub Sportowy Jeti mający propagować wspinaczkę wśród dzieci i młodzieży miasta Opola.

Obecnie opiekę nad ścianą wspinaczkową i bulderownią sprawuje Klub Wysokogórski z Opola (www.kwopole.plwww.facebook.com/KWOpole) powstały w 2012 r. w wyniku przekształcenia się SMGiSG Jetti
w zakresie merytorycznym ze strony szkoły nad ścianą wspinaczkową czuwa instruktor PZA ARKADIUSZ TABISZ www.yetiwspinanie.pl

Wygląd i wyposażenie ściany.
  • Ponad 120 m2 powierzchni do wspinania w tym: trawersy, przewieszka i okap.
  • Możliwość wspinania się na bezpośrednio na 7stanowiskach (w tym 2 stanowisku na przewieszeniu) i dodatkowo 2 stanowiska do wspinania się z "dołem" dla wspinaczy posiadających co najmniej kurs skałkowy (w okapie).
  • Samodzielne pomieszczenie treningowe "bulderowania".
  • Campus i chwytotablica do treningu.
  • Zapewniamy: uprzęże, liny do wspinania "na wędkę", przyrządy asekuracyjne.

widok ogólny ściany

trawers

przywieszenie przy okapie

okap

bulderownia

Ściana wspinaczkowa jest otwarta dla chętnych (osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców, prawnych opiekunów):
  • wtorki, czwartki od 18.00 do 21.00 (wspinaczka pod nadzorem opiekuna ściany)
Bulderownia jest otwarta dla chętnych (osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców, prawnych opiekunów):
  • od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 - 21.30
Sekcje młodzieżowe:
  •  harmonogram w zakładce ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Wspinaczu - ostrzegamy!!!

Wspinanie może być niebezpieczne. Wspinaczka, zwłaszcza, gdy jest robiona niefachowo, z lekceważeniem zasad bezpiecznej asekuracji, oraz obowiązującego użytkowników ściany regulaminu, może doprowadzić do niebezpiecznego wypadku, a w konsekwencji - utraty zdrowia, a nawet życia wspinacza lub osób postronnych.
KAŻDY WSPINAJĄCY ZOBOWIĄZANY JEST DO ZAPOZNANIA SIĘ I PRZESTRZEGANIA REGULAMINÓW ŚCIANY WSPINACZKOWEJ I BULDEROWNI I PODPORZĄDKOWANIA SIĘ POLECENIOM OBSŁUGI SCIANY I SZKOŁY.

WSPINAJĄCY SIĘ POWINNI BYĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE UBEZPIECZENI OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW PODCZAS WSPINACZKI NA SZTUCZNEJ ŚCIANIE.

zjazd baner

kosmiczne zajecia