organizacja świetlicy      zasady naboru

Świetlica szkolna przy PSP 11 w Opolu jest placówką opiekuńczo-wychowawczą, której celem jest zapewnienie opieki nad uczniami przed i po zajęciach dydaktycznych.

Działalność świetlicy oparta jest na rocznym planie pracy świetlicy. Przy jego tworzeniu uwzględniane są pory roku, święta, uroczystości szkole i  kalendarzowe a także indywidualne zainteresowania dzieci. Prowadzone są zajęcia: manualno-plastyczne, teatralne, literackie, konkursy (piosenek,recytatorskie,plastyczne), quizy, turnieje gier stolikowych (warcabowy, szachowy), spotkania okolicznościowe (Wigilia, Nowy Rok, Dzień Dziecka), spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów, zajęcia sportowe na boisku szkolnym i w sali gimnastycznej, odrabianie lekcji pod opieką nauczyciela. W dni pogodne dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu, na boisku szkolnym.

ŚWIETLICA SZKOLNA

6.30-9.50

6.30-9.50

KIEROWNIK ŚWIETLICY (społeczny)

12.25-15.00

12.25-15.30

11.30-15.15

12.25-15.30

11.25-15.15

Warsztaty swietlicowe 20191

Inne zajęcia:

Gry i zabawy - zajęcia z MOS-u (prowadząca: Marzena Kawałko):

- środa, godz.12:40-13:25, kl. I, sala 12

- piątek, godz. 14:30-15:15, kl. II+IIIB, sala 12

- czwartek, godz. 12:40-13:25, kl. III, sala 12

kluski 1 kluski 2
kluski 4 kluski 5
kluski 6 kluski 7

„Mali artyści”  - wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami, zarówno rysowanie, malowanie, wyklejanie, prace z różnymi masami plastycznymi, a także elementami filcowania

„Igiełki” - poznawanie podstawowych ściegów szycia ręcznego, nauka przyszywania guzików oraz szycie maskotek, piórników itp.

ZAPRASZAMY!

Wyposażenie:

Na wyposażeniu świetlicy jest duży wybór gier dydaktycznych i towarzyskich, klocków, zabawek i  układanek. Jest również radiomagnetofon z odtwarzaczem CD, telewizor i odtwarzacz cd, co umożliwia oglądanie programów edukacyjnych i filmów dla dzieci.

Zasady naboru:

Do świetlicy przyjmowani są w pierwszej kolejności uczniowie klas I-III, szczególnie: dzieci rodziców pracujących, z rodzin niepełnych i wielodzietnych.

Warunkiem przyjęcia do świetlicy jest: złożenie przez rodzica lub opiekuna prawnego, w sekretariacie szkoły lub kierownikowi świetlicy, wniosku o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej oraz zaznajomienie się z regulaminami obowiązującymi w świetlicy szkolnej, akceptacja wniosku przez Komisję naborową i decyzja dyrektora szkoły.

Procedura odbierania dziecka ze świetlicy szkolnej.

Wpłatę za świetlicę można dokonać osobiście na świetlicy lub przelewem na Konto Rady Rodziców:

02 1930 1028 3241 0246 4729 0001

z dopiskiem : "Za świetlicę - imię i nazwisko dziecka,klasa".

Kadra świetlicy:

Kierownik świetlicy (społecznie): Bożena Szydłowska

Wychowawcy: Bożena Szydłowska,  Grażyna Krzyśków, Iwona Dekiela, Kamila Duda, Wioletta Magryś,Marzena Trzonkowska,  Patrycja Lachnik- nieobecna, Martyna Tomys.

Nauczyciele wspierający: Aleksandra Bokszczanin, Marzena Kawałko, Agata Ostrowska, Iwona Ostrowska, Paulina Piecyk,Aneta Zakrzewska-Skotniczny, Dorota Polak.

Wszelkie sprawy związane z funkcjonowaniem świetlicy rodzice mogą zgłaszać i omawiać z kierownikiem świetlicy oraz wychowawcami, codziennie podczas pracy oraz w czasie zebrań i konsultacji w godzinach 16.30-18.00

DO GORY

opolskie na rower mini1