Podsumowanie akcji charytatywnej „Podaj łapkę”

05Klasa 7a zakończyła akcję charytatywną „Podaj łapkę”. Tym razem zbiórka trwała przez cały luty, a uczniowie zorganizowali „charytatywny tłusty czwartek”, podczas którego sprzedawane pączki i faworki zasiliły budżet potrzebny na zakupy karmy dla psów i kotów. Oprócz tego sprzedawane były kalendarze Fundacji Małych Braci.
W piątek, 9 marca, klasa przeliczyła zebrane dary. Dzięki Waszym otwartym sercom, pozyskaliśmy:
- 190 kg suchej karmy dla psów,
- 40 kg mokrej karmy dla psów,
- 52 kg suchej karmy dla kotów,
- 12 kg mokrej karmy dla kotów,
- zabawki, koce, poduszki, gąbki ocieplające.
Dzięki uprzejmości Pana Tomasza Wasilkowskiego, który użyczył samochód potrzebny do przetransportowania darów, w sobotę 10 marca, Pan Tomasz Socha zjawił się rano pod szkołą i wraz z Oskarem Muszyńskim i Mateuszem Noszczyńskim z 7a, spakował wszystko i wyruszył do Paryża. Jak zawsze radość podopiecznych była ogromna. Pan Tomasz sprawdził co słychać u Bony, podopiecznej klasy 7a, a także odwiedził innych mieszkańców schroniska w Paryżu.
Miło nam również poinformować, że klasa 3 Ta z Technikum WZDZ w Opolu, zaadoptowała wirtualnie Lokusia.

23

Ten radosny 12-sto latek, który już 10 lat mieszka w schronisku, zastąpił Neo, który niestety przegrał walkę z chorobą serca.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i obiecujemy, że to nie jest nasza ostatnia akcja!