ZWRACAMY SIĘ DO PAŃSTWA O POMOC I WSPARCIE!!!

1    2

Ciężko chore lub niepełnosprawne dziecko w rodzinie często wiąże się z wysokimi kosztami leczenia i rehabilitacji oraz z koniecznością nieustannej opieki rodziców, która ogranicza możliwość podjęcia przez nich pracy. Często przestaje wystarczać środków na najbardziej podstawowe potrzeby... W takiej sytuacji znalazły się dwie rodziny z Opola.
Kacperek (8lat) jest chory od urodzenia, zdiagnozowano u niego wadę genetyczną - zespół dymorficzny Coffina i Siris. Chłopczyk nie mówi i jest opóźniony w rozwoju. Obecnie uczęszcza do szkoły specjalnej. Chłopiec od urodzenia jest pod stałą kontrolą neurologiczną, okulistyczną, laryngologiczną, logopedyczną oraz psychologiczną.
Pawełek (6lat) w trzecim tygodniu życia dostał pierwszego ataku padaczki i trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano również wzmożone napięcie mięśniowe. Chłopczyk uczęszcza na rehabilitację oraz do Pogotowia Terapeutycznego, gdzie uczy się funkcjonować w grupie.
Pawełek i Kacper wymagają stałej rehabilitacji, którą zapewnia im Fundacja ”Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” w Opolu. Tam otrzymują fachową pomoc, wskazówki i ogromne wsparcie. Chłopcy mimo ograniczeń są pogodni i każdego dnia uczą się nowych rzeczy. Otoczeni są miłością i wsparciem najbliższych, którzy podejmują trudną walkę o lepsze jutro.
Niestety rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych i dysponują niewielkim budżetem.
Chcemy je wesprzeć organizując zbiórkę żywności (również tej bez laktozy), środków czystości, witamin oraz produktów potrzebnych na Święta.
W dniach 11 i 12 grudnia w godzinach popołudniowych zorganizowany będzie punkt odbioru produktów dla ww. rodzin. Wszystkie rzeczy można również przynosić na bieżąco do sali 11 lub 118.
Dodatkowo przewodniczący klas, w porozumieniu ze swoimi kolegami i koleżankami, zdecydowali o przekazaniu 10% utargu z kiermaszu bożonarodzeniowego na rzecz potrzebujących chłopców. Za zebraną kwotę zakupione zostaną niezbędne artykuły.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!
DZIĘKUJEMY, ŻE POMAGASZ Z NAMI!
SAMORZĄD UCZNIOWSKI