Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego “Zostań Ambasadorem Hospicjum Betania”

1W związku z przystąpieniem naszej szkoły do Programu Edukacyjnego ZOSTAŃ AMBASADOREM HOSPICJUJM BETANIA, który pomaga młodym ludziom zaangażować się społecznie w wolontariackie działania na rzecz Stowarzyszenia, w ubiegły piątek, tj. 11 grudnia odbyły się warsztaty tematyczne dla uczniów klas VII i VIII, które przeprowadziła pani Barbara Chyłka - koordynatorka wolontariatu z BETANII.
Spotkanie było bardzo interesujące – wielu uczniów zmieniło stereotypowe myślenie o hospicjum, jako miejscu, gdzie się umiera.

Nasza młodzież przekonała się, że hospicjum to miejsce nadziei i życia, bo podkreśla jego wartość.
Wszyscy uznali, że każde działania społeczne, w tym wolontariat, to możliwość spotkania z drugim człowiekiem, pomoc i wsparcie, zdobycie nowych doświadczeń, rozwijanie kompetencji społecznych poszukiwanych tak dziś na rynku pracy.
Również w ramach programu, dzięki pani Anecie i Agnieszce, została przeprowadzona akcja „Razem pomóżmy hospicjum Betania w Opolu”
Dzięki zaangażowaniu wszystkich biorących udział, zbiórka zakończyła się ogromnym sukcesem. Państwa entuzjazm i otwartość przerosły nasze wszelkie oczekiwania.

 

e dziennik

teams

solid

telefon m

opolskie na rower mini1

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logo

projekt

Dzisiaj 200

Wczoraj 180

Tydzień 200

Miesiąc 3677

Wszystkich 446705

W tej chwili stronę odwiedza 36 gości.