„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

1W dniach 29.04 - 02.05.2019 w Warszawie na boiskach treningowych Legii Warszawa i Agrykoli odbył się Finał Ogólnopolski XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w którym wzięły udział 64 drużyny chłopców i dziewczynek. Drużyny były podzielone na dwie grupy wiekowe U10 i U12. Opolszczyznę w kategorii U10 dziewcząt reprezentowała Unia Opole, w której wystąpiła m.in. uczennica naszej szkoły Michalina Polok z kl. 2c. Po meczach w fazie grupowej dziewczęta weszły do 1/4 finału, by ostatecznie okazać się 7-mą drużyną Pucharu Tymbarka w kategorii U10. Dziewczęta odebrały pamiątkowe medale i puchar z rąk prezesa opolskiego oddziału PZPN p. Tomasza Garbowskiego. W przeszłości w największych dziecięcych piłkarskich rozgrywkach w Europie brali udział m.in. Arkadiusz Milik czy Krzysztof Piątek.

Czytaj więcej...

Bystrzyckie dla Bystrzaków – wycieczka klasy 7B

286. maja nasza klasa- 7B wybrała się w Góry Bystrzyckie do Kotliny Kłodzkiej. Wspaniale spędziliśmy czas w schronisku „Jagodna” we wsi Spalona. Wyjechaliśmy z samego rana, w poniedziałek, pociągiem do Kłodzka, z przesiadką we Wrocławiu. Na miejscu powitała nas pani Iwona, która była opiekunką naszej grupy, a także piesek Pimpuś- ulubieniec naszej gromady. W pierwszym dniu uczestniczyliśmy w zajęciach terenowych po drodze na najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich, Jagodną. Podziwialiśmy piękną górską panoramę. Dzięki znakomitym warunkom mogliśmy zobaczyć m.in. Bystrzycę Kłodzką i masyw Śnieżnika, na którym nadal pozostało trochę śniegu. Po przepysznym obiedzie udaliśmy się na zajęcia survivalowe do pobliskiego lasu. Nauczyliśmy się rozpalać ognisko krzesiwem i upiekliśmy podpłomyki. Przygotowywaliśmy również naturalną herbatę z tego, co podarował nam las.

Czytaj więcej...

Zajęcia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Opolskiego

18Dzięki uprzejmości państwa Anny i Tymoteusza Słota, rodziców naszych uczniów, a także ich dziadka dwie klasy (II b i V a) odwiedziły Wydział Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których pan dr Grzegorz Spaleniak pokazał nam różne doświadczenia związane z chemią organiczną. Obserwowaliśmy jak można zamrozić owoce lub kwiaty w ciekłym azocie, jak zmieścić kilka lub nawet kilkanaście balonów w jednym wiaderku, a także czym oddychamy w dni, kiedy miasto opanowuje smog. Widzieliśmy też kilka efektownych wybuchów! Dziękujemy za zaproszenie, chętnie odwiedzimy znów pracownie chemiczne Uniwersytetu Opolskiego.

Czytaj więcej...

Festyn szkolny

Informujemy, iż festyn szkolny z dnia 18 maja 2019r. zostaje przeniesiony

na drugą połowę września.

Sukcesy zawodników Klubu Judo AZS Opole

0123 marca 2019 w Poznaniu odbył się Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo dzieci. Dwie zawodniczki klubu Judo Azs Opole , Maja Kalinowska z klasy II c oraz Pola Michalska z kl.V c zajęły w swoich kategoriach 3 miejsca.

W ostatnim roku zawodnicy Klubu Judo AZS Opole, uczniowie PSP 11 w Opolu, odnosili wiele sukcesów na tatami krajowych i zagranicznych. Oto ich najlepsze wyniki z tego sezonu.

  • Maja Kalinowska II c - 3 miejsce na Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo
  • Tobiasz Korasadowicz IV a - I miejsce na Śląskiej Lidze w Koszęcinie, I miejsce na Śląskiej Lidze w Tarnowskich Górach
  • Pola Michalska- 2 miejsce na International Judo League w Opolu, 2 miejsce na Śląskiej Lidze w Tarnowskich Górach
  • Martyna Michalska- I miejsce na Śląskiej lidze w Tarnowskich Górach, 3 miejsce na Grand Prix w Ostravie
  • Bartosz Gruchalski - 3 miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w judo.

Wszyscy, oprócz Mai, która dopiero zaczyna swoją przygodę z judo, trenują już ponad 4 lata i każdy z osobna jest posiadaczem kilkudziesięciu krążków w różnych odcieniach. Są to bardzo pracowici zawodnicy i skromni ludzie. Skromność jest jedną z najważniejszych cnót każdego judoki :) , obok dobrego, potężnego serca i łagodnej mentalności. Cechy te w symbolu JUDO przedstawiane są jako białe, czyste płatki kwiatu wiśni, natomiast środek owego kwiatu stanowi czerwone słońce, które niczym lustro odbija wewnętrzną siłę judoki.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa klas IV w „Dwa ognie”

05W dniu 07.03.2019 r. w naszej szkole odbyły się MISTRZOSTWA KLAS IV W „DWA OGNIE” chłopców, a 14.03.2019 r. dziewcząt. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Wszystkie spotkania były bardzo zacięte i emocjonujące. W rywalizacji chłopców najlepsza okazała się klasa IV B, a wśród dziewcząt klasa IV A. W klasyfikacji klasowej najwięcej punktów zdobyła IV B. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Podziękowania dla Karoliny Paciorek za pomoc w sędziowaniu. Organizatorzy: pan Michał Stelmaszyk i pan Roman Stelmaszyk.

Czytaj więcej...

 

prezydent

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 103

Wczoraj 155

Tydzień 1939

Miesiąc 4736

Wszystkich 306936

W tej chwili stronę odwiedza 40 gości.