Dlaczego nasza szkoła ma numer 11?

0620 lutego 2018 r. we wtorek uczniowie klasy 6B wybrali się na spacer do Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego na spotkanie z byłą nauczycielka historii i wicedyrektorem naszej szkoły, Panią prof. Barbarą Kubis. Uczniowie przyjęci zostali bardzo życzliwie i uczestniczyli w zajęciach razem ze studentami historii UO. Jednak te zajęcia były nietypowe, gdyż dotyczyły historii "jedenastki". Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat swojej szkoły, a także pracy w niej Pani profesor. Dlaczego szkoła ma numer 11? Kto miał być na początku patronem szkoły? Skąd wzięły się zdjęcia w kronice z okresu kiedy wznosiły się szkolne mury? Jak wyglądało ocenianie na lekcji historii? W jakich miejscach Pani profesor spotykała swoich byłych uczniów? To jedne z wielu pytań jakie padały. Uczniowie klasy 6B znają już odpowiedzi, zapytajcie się ich na pewno wam odpowiedzą. Na koniec uczniowie podziękowali za miłe spotkanie i zrobili pamiątkowe zdjęcie. Dzieci czekają już z niecierpliwością na następną możliwość spotkania.

Czytaj więcej...

Pasowanie uczniów klas I na czytelników

01Dnia 14, 15 i 22 lutego przeprowadzono lekcje biblioteczne dla uczniów klas I, połączone z pasowaniem na czytelnika. Oprócz przekazania podstawowych informacji o bibliotece i jej księgozbiorze, zasadach korzystania oraz prawach i obowiązkach każdego czytelnika, przeczytano również kilka wierszy, mówiących jak należy traktować książki.

Czytaj więcej...

"Podaj łapkę" - dołącz do nas!

Klasa 7a i podopieczni fundacji Małych Braci przypominają, że wciąż trwa zbiórka dla schroniska w Paryżu. Karmę i inne rzeczy można zostawiać obok wejścia głównego do szkoły! Zapraszamy. Razem możemy na prawdę wiele!

4

Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

28W ramach promowania czytelnictwa wśród uczniów 13 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie z autorem książek, których bohaterem jest kot o imieniu Cukierek. Zaproszony gość jest autorem serii książek o kocie Cukierku – toteż przygody tego małego kotka zdominowały spotkanie. Uczniowie z uwagą słuchali jak powstawały kolejne części przygód Cukierka. Dzieci wysłuchały fragmentów opowiadań, które pisarz osobiście im czytał oraz dowiedziały się o historii powstawania książek z serii przygód kota Cukierka. Żywiołowo reagowały na anegdoty z życia Cukierka. Zadawały mnóstwo pytań dotyczących samego kota, jak i jego właściciela.

Czytaj więcej...

Jak to kiedyś w szkole bywało...

06Nasza szkoła obchodzi 50. urodziny. Jest to więc okazja dla naszych Absolwentów, by powrócić w szkolne mury i spotkać się z nami, uczniami Jedenastki. Gościliśmy dzisiaj tatę naszej koleżanki Mai pana Dariusza Kluskę, który z ochotą przyjął nasze zaproszenie, byśmy mogli dowiedzieć się, jak to niegdyś w szkole bywało...
Z ogromnym wdziękiem i sentymentem wrócił pamięcią do swoich szkolnych lat, by pokazać nam, obecnym piątoklasistom, jak nasza Jedenastka wyglądała, gdy on był jej uczniem. Opowiedział nam o swoich szkolnych latach, zdradzając kilka małych sekretów, ale o tym wiemy tylko my. Spotkanie było dla nas wspaniałym doświadczeniem i już czekamy na kolejne.

Czytaj więcej...

Spotkanie klasy 6a z absolwentem PSP 11 w Opolu

11We wtorek, 13 lutego, klasa VIa została zaproszona na warsztaty dziennikarskie do TVP Opole przy ul. Szpitalnej. Gościny udzieliła absolwentka szkoły Pani Anna Ścibor-Jurewicz, która pracuje w telewizji jako kierownik produkcji. Dzieci zapoznały się ze scenariuszami różnych programów telewizyjnych, wczuwały się w rolę operatorów kamer, dziennikarzy prowadzących programy informacyjne, przygotowywały wiadomości sportowe i prognozę pogody. W studio nagrań ćwiczyły wywiady z ciekawymi ludźmi, redagowały różne bloki programowe. Podczas zajęć można było przekonać się, że zawód dziennikarza to niełatwa sztuka prezentacji własnych możliwości i umiejętności - nawet gdy przed kamerą stanie się „na niby”. Było dużo dobrej zabawy i improwizacji. W przygotowaniu warsztatów pomagali rodzice uczniów klasy – Panie: A. Hetmańczyk i M. Bednarek.

Czytaj więcej...

Konkurs poetycki rozstrzygnięty

W poniedziałek, 12 lutego odbyło się podsumowanie konkursu poetyckiego „Serduszkowy wierszyk” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną z okazji walentynek – Święta Zakochanych. Po zapoznaniu się z wierszykami napisanymi przez naszych uczniów postanowiliśmy wyróżnić prace Mai Łęgowskiej z kl. III c za wierszyk „Serce”, Pauliny Wojciechowskiej z kl. V b za wierszyk „Nasza opowieść”, Weroniki Sałtrukiewicz z kl. VI a za wierszyk „Dzień zakochanych serc”, Adama Palkiewicza z kl. VII c za wierszyk „Zakochanie poranne”. Jury wyróżnieniami pragnęło zwrócić uwagę na wiersze ciekawe, interesujące i ujmujące oparte na oryginalnym pomyśle konstrukcyjnym. Jury jednocześnie doceniło emocjonalną szczerość autorów prac. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej!
Zapraszamy do przeczytania najładniejszych wierszy wyróżnionych autorów, które zostały opublikowane na naszej stronie internetowej szkoły.

Czytaj więcej...

Dziękujemy za hojność!

01Klasa 7a, wraz z podopiecznymi Fundacji Małych Braci, serdecznie dziękuje za otwarte serca podczas „charytatywnego tłustego czwartku”! Dzięki Wam zebraliśmy pieniążki, za które kupimy karmę dla psów i kotów. Już dziś zapraszamy na dzień pizzy i soczku. Szczegóły już wkrótce! Razem możemy naprawdę wiele!

Czytaj więcej...

 

zjazd baner

kosmiczne zajecia

projekt

Dzisiaj 115

Wczoraj 125

Tydzień 1461

Miesiąc 5084

Wszystkich 208999

W tej chwili stronę odwiedza 25 gości.