Film "Orlęta Lwowskie" zrealizowany na Dzień Patrona w PSP 11 Opole

Zapraszamy do obejrzenia filmu, zrealizowanego przez uczniów klasy 6B, pod przewodnictwem Pana Jacka Popardowskiego i z udziałem Pana Grzegorza Gurbały. Film „Orlęta Lwowskie” został przygotowany na obchody Święta Patrona, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu. Jego projekcja obyła się w trakcie uroczystych akademii dla klas II-IV oraz V-VII, a także w czasie „wieczornicy”, w czasie której uczniowie klas pierwszych ślubowali na Sztandar naszej szkoły.

 

Srebrny medal Mistrzostw Opola dla dziewcząt klas V-VI naszej szkoły

3Kolejny duży sukces sportowy osiągnęły dziewczęta w halowej piłce nożnej. Pod kierunkiem pani Marzeny Kawałko dziewczęta w składzie: Oliwia Szeler, Kinga Milejska, Patrycja Ciurar, Ewelina Kołbuc, Justyna Prędka, Maja Lubczyńska ,Barbara Barbachan, Katarzyna Sojka, Oliwia Żymańczyk wywalczyły wicemistrzostwo Opola w halowej piłce nożnej. Gratulujemy sukcesów sportowych i życzymy kolejnych osiągnięć!

Czytaj więcej: Srebrny medal Mistrzostw Opola dla dziewcząt klas V-VI naszej szkoły

Klasa 7a spędza noc w szkole!

1910 listopada 2017 klasa 7a postanowiła urządzić wraz „Noc w szkole”. Spotkanie upłynęło bardzo sympatycznie i radośnie. Uczniowie po seansie filmowym w sali 117 i kolacji, którą była pyszna pizza, kibicowali polskim piłkarzom, którzy sprawdzali swoje umiejętności w meczu z Urugwajem. Następnie szkoła zamieniła się w plac boju, a klasa podzielona na grupy urządziła zabawę w chowanego. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną. Tam do późnych godzin nocnych, a raczej wczesnych porannych, aktywności było wiele. Od siatkówki, przez zbijaka, do halówki i ziemniaka. Przerywnikiem był kolejny film, jednak szybko wróciliśmy na salę gimnastyczną. Energii nie było końca! Po pysznym śniadaniu w ciężki poranek po bezsennej nocy, wszyscy udali się do domów. Było bardzo wesoło!

Czytaj więcej: Klasa 7a spędza noc w szkole!

Wyprawa pierwszoklasistów do Wrocławia

048 listopada 2017r. klasy: I a, I b i I c odwiedziły Wrocław. Była to bardzo udana wycieczka. Najpierw zwiedziliśmy Rynek, tropiąc wrocławskie krasnale. A były one przeróżne i często dobrze ukryte. Równie emocjonująca okazała się wizyta w Humanitarium – miejscu pełnym niespodzianek. Jest to park rozrywki edukacyjnej oferujący bliskie spotkania ze światem nauki. Wiele interaktywnych eksponatów i urządzeń budziło zdziwienie i zachwyt. Można je było samodzielnie uruchamiać i odkrywać podstawowe prawa fizyki. Wystawa „Szkiełko i oko” przeniosła nas w świat, w którym nic nie jest takie, na jakie wygląda. Odkrywaliśmy, jak to jest polatać na miotle lub być uwięzionym w kalejdoskopie, a nawet ile czasu można wytrzymać w „obłędnym” pokoju? W tym miejscu nauka przeplata się z zabawą i pozwala zrozumieć niektóre zagadnienia optyki. Przez chwilę byliśmy też małymi naukowcami, którzy w laboratorium, łącząc odpowiednie składniki, samodzielnie wytworzyli kolorową, „nieokiełznaną” pianę. Tych, którzy lubią doświadczać i odkrywać świat, zachęcamy do odwiedzenia wrocławskiego Humanitarium.

Czytaj więcej: Wyprawa pierwszoklasistów do Wrocławia

Guy Fawkes spłonął na stosie

IMAG0870Grupy prowadzone przez panią Adę Nowińską w ramach projektu "Młodzi odkrywcy sekretów nauki" odkrywały ostatnio historię Anglii. W ramach zajęć przygotowaliśmy kukły Guy'a Fawkes'a. Był to jeden z siedmiu spiskowców, którzy w roku 1605 chcieli wysadzić w powietrze króla Jakuba I, a wraz z nim cały budynek parlamentu. Zamach się nie udał i do dziś w dniu 5 listopada Anglicy organizują wielkie pokazy fajerwerków i ogniska, na których palą kukłę tego, który miał podpalić lont i zapoczątkować wybuch prochu. My również spaliliśmy nasze kukły, choć nasze ognisko było trochę mniejsze niż te w angielskich miastach i wioskach. Emocje jednak wcale nie były mniejsze:-)

Czytaj więcej: Guy Fawkes spłonął na stosie

Wycieczka Klasy 3c do Muzeum Śląska Opolskiego

01W październiku klasa 3c z wychowawcą Marzeną Trzonkowską odwiedziła Muzeum Śląska Opolskiego. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pieczenia pierników. Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom tradycji oraz historii związanej z pieczeniem świątecznych pierników. Każde dziecko dostało kawałek ciasta, które zgodnie z tradycją zostało przez instruktorów wcześniej przygotowane, a z którego powstały słodkie pierniczki. Robienie własnych pierniczków polegało na wałkowaniu, wycinaniu wybranymi świątecznymi foremkami i ozdabianiu według własnego pomysłu. Własnoręcznie wykonany smakołyk sprawił wielką przyjemność naszemu podniebieniu. Gdy pierniki się piekły był czas na zwiedzanie zabytkowej Kamienicy Czynszowej. Uczniowie przenieśli się w lata dzieciństwa swoich dziadków i pradziadków. Mieli możliwość poznania mebli, sprzętów, zabawek z przeszłości, a tym samym na chwilę przenieść się w lata 50-te, 60-te.Z zaciekawieniem obserwowali proces zmian w wyglądzie budowli, sprzętu gospodarstwa domowego ,zabawek oraz sposobu spędzania czasu wolnego. Wycieczka była udana i nie możemy się już doczekać kolejnych zajęć o tematyce świątecznej.

Czytaj więcej: Wycieczka Klasy 3c do Muzeum Śląska Opolskiego

Dziewczyny z klas VII srebrnymi medalistkami Mistrzostw Opola w Unihokeju

4Pierwszy bardzo duży sukces sportowy osiągnięty przez dziewczęta naszej szkoły.Rywalizacja w turnieju była bardzo zacięta, nasze dziewczyny musiały pokonać drużyny złożone ze starszych gimnazjalistek. Wicemistrzyniami Opola zostały: Julia Michalska, Liwia Sroka, Natalia Śleziona, Ola Domagała, Martyna Lubowicz, Karolina Bąk, Ala Więcek, Kaja Gawrecka, Zosia Rogala, Natalia Jaworska. Przygotowania do zawdów prowadziła pani Marzena Kawałko. Gratulujemy sukcesu!

Czytaj więcej: Dziewczyny z klas VII srebrnymi medalistkami Mistrzostw Opola w Unihokeju

 

Dzisiaj 128

Wczoraj 245

Tydzień 1105

Miesiąc 4696

Wszystkich 192180

W tej chwili stronę odwiedza 41 gości.