Miejsce, do którego nie chcielibyście trafić…

aresztUczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą i Panią Martą Woźniak udali się 17 kwietnia do Aresztu Śledczego w Opolu. Celem tej wizyty było poznanie miejsca, do którego z pewnością nikt nie chciałby trafić. Po kontroli bezpieczeństwa zostawiliśmy rzeczy osobiste w depozycie i udaliśmy się za więzienne mury. Zostaliśmy zapoznani ze strukturą placówki, zobaczyliśmy pokój widzeń, celę karną i dla więźniów niebezpiecznych, część w której są skazani mężczyźni i kobiety, cele więzienne, a także kaplicę i świetlicę. Wszechobecność krat i trzaski drzwi z pewnością wywoływały przemyślenia dotyczące codziennego życia w takim miejscu. Oby to była pierwsza i ostatnia wizyta każdego z uczestników.

Dziewczęta z klas V-VI Mistrzyniami Opola w piłce nożnej!

4W dniu 17.04.2018r.na Orliku rozegrano finałowy turniej o Mistrzostwo Miasta Opola w pilce nożnej. Nasze dziewczyny okazały się najlepsze! W pięknym stylu pokonały bardzo trudne zespoły wygrywając z PSP15 - 3:0, z PSP14 - 1:0 oraz remisując z PSP24 - 0:0 dzięki obronie dwóch rzutów karnych przez Paulinę Wojciechowską. Wielkie gratulacje dla całego zespołu. Kolejny sukces sportowy uczczono wspólnym spożyciem pizzy. Dziewczęta naszej szkoły będą reprezentowały miasto Opole w półfinale wojewódzkim. Pani Marzena Kawałko przygotowała dziewczyny do rozgrywek piłkinożnej. Życzymy powodzenia na kolejnych etapach sportowej rywalizacji.

Czytaj więcej...

PSP 11 "Szkołą promującą talenty"

01Chabrowe Orlęta, czyli połączone siły klas Vc i IIIc miały zaszczyt wziąć udział w 6. Festiwalu Artystycznym OPOLSKIE MŁODE TALENTY, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Do konkursu stanęło ponad 50 zespołów i solistów z opolskich szkół, od podstawowych po licealne. Jury postanowiło przyznać tytuł laureata jedynie dziesięciu wykonawcom, którzy tym samym, wywalczyli dla swoich alma mater statuetkę "Szkoły promującej talenty". Zgadnijcie, która szkoła będzie się mogła nią szczycić? Nasi zwycięzcy wystąpią 15 maja na gali wręczenia nagród w Filharmonii Opolskiej.

Czytaj więcej...

24 kwietnia 2018 Światowy Dzień Wody i Dzień Ziemi

woda

Konkurs związany ze Światowymi Dniami Wody

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wykonania puszki przeznaczonej do zbiórki pieniędzy w akcji „Studnia Dla Południa”. Puszki mogą być wykonane techniką dowolną.
Termin oddania puszki: 16.04.2018r. do nauczycielek: A. Wasilkowskiej lub M. Łęgowskiej
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się dnia 24.04.2018r.
Puszki złożone w konkursie wezmą udział w zbiórce pieniędzy wspiera projekty wodne PAH’u w Somalii.

Jesteśmy w Finale Mistrzostw Opola w piłce nożnej dziewcząt

01Dziewczęta w składzie : Oliwia Szeler, Patrycja Ciurar, Kinga Milejska, Paulina Wojciechowska, Oliwia Żymańczyk, Maja Lubczyńska , Ewelina Kołbuc, Justyna Prędka, Barbara Barbachen, Ala Wolny zdobyłyły I miejsce w turnieju eliminacyjnym pokonując wszystkie drużyny do 0. Nasze dziewczyny strzeliły aż 7 bramek i co ważne nie straciły żadnej. Gratulujemy i życzymy takiej skuteczności w Finale Mistrzostw Opola, które odbędą się 17.04.2018r.

Czytaj więcej...

Konkurs literacki rozstrzygnięty

016 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs literacki na opowiadanie „Wiosna, ach to Ty.” Konkurs był organizowany przez bibliotekę szkolną. Celem konkursu było inspirowanie uczniów wiosenną tematyką, upowszechnianie piękna i walorów przyrodniczych oraz pobudzanie aktywności twórczej. Konkurs cieszył się zainteresowaniem uczniów, którzy z zaangażowaniem i ambicją podchodzili do pisania. Jury wyłoniło spośród przekazanych prac konkursowych zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Iga Woś z kl. III b, drugie miejsce zdobyła Maja Radomska z kl. III b, trzecie miejsce zdobył Filip Muszyński z kl. IV c. Lauraci otrzymali dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Prace nagrodzonych uczniów można poczytać w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do biblioteki szkolnej do przeczytania zwycięskich prac literackich, których tematem jest wiosna.

Czytaj więcej...

Akademia Młodego Kucharza

13Dnia 22.03.2018r. klasa IV b wybrała się na kulinarną przygodę do Akademii Młodego Kucharza. W ramach kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, nauczyliśmy się gotować bardzo smaczną i zdrową potrawę – Cottage pie (angielska zapiekanka pasterska). Okazało się, że gotowanie może być fantastyczną zabawą. Na zakończenie każdy ze smakiem zjadł swoja zapiekankę a do domu dostał dokładną recepturę, aby tym razem ugotować obiad rodzicom.

Czytaj więcej...

Hania i Mikołaj stypendystami marszałka województwa opolskiego!

03Nasi uczniowie Hanna Gajewska i Mikołaj Piątkowski z kl. 7 c w czwartek 5.04.2018r. odebrali stypendia marszałka województwa opolskiego. Pieniądze pochodzą z funduszy europejskich, które pomagają zarówno w dorównaniu najlepszym, jak i promują najlepszych. Hania i Mikołaj musieli wykazać się wysokimi średnimi ocen, osiągnięciami w konkursach i zawodach i przedstawić swoje pasje, które pozwalają im się rozwijać. Pomyślnie przeszli rekrutację i dzięki otrzymanemu stypendium będą mogli inwestować w swoją przyszłość. Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

 

50 lat logo

projekt

kosmiczne zajecia

SPONSORZY:

optim

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

Dzisiaj 8

Wczoraj 106

Tydzień 1156

Miesiąc 3903

Wszystkich 220409

W tej chwili stronę odwiedza 20 gości.