Wielka parada historyczna na 800 lat Opola!

5823 września najodważniejsi uczniowie PSP nr 11 wzięli udział w uroczystej paradzie historycznej zorganizowanej z okazji obchodów 800-lecia. W strugach deszczu i przy dźwiękach orkiestry przemaszerowali ulicami Ozimską, Reymonta, 1 Maja i Piastowską. W paradzie wzięli też udział członkowie różnych grup rekonstrukcyjnych oraz historyczne postacie, takie jak Kazimierz I Opolski, Edmund Osmańczyk, Karol Musiał, Jarzy Grotowski czy Alojzy Smolka. Orszak pokazał przekrój przez historię Opola od czasów średniowiecza po II wojnę światową. Parada zakończyła się na opolskim Rynku uroczystym odczytaniem aktu lokacji Opola. Dziękujemy za obecność tym, którym nie sgtraszna była pogoda: Michał Kosakowski, Michał Barbachen, Kamil Połacik, Liwia Sroka, Szymon Kantor, Jakub Kantor, Mikołaj Piątkowski, Joanna Walków, Kacper Kuchcik, Przemysław Bomba, Beata Stoll, Karolina Piątkowska, Ola Pękalska, Piotr Jastrzębski, Jagoda Pańków, Wiktoria Kuchcik, Julia Stec, Oliwia Sadowska, Kinga Milejska.

Czytaj więcej: Wielka parada historyczna na 800 lat Opola!

Akcja "Sprzątanie Świata" 2017

819 września 2017 nasza szkoła już po raz kolejny wzięła  udział w akcji "Sprzątanie świata". W tegorocznej akcji,  uczniowie z wychowawcami, porządkowali tereny zielone na naszym osiedlu Chabry. Zebrano wszelkiego rodzaju śmieci: papier, plastikowe butelki, odpady kartonowe i z tworzyw sztucznych. Akcji towarzyszyły pogadanki w klasach na temat celowości tego typu przedsięwzięć oraz potrzeby segregacji odpadów i dbałości o środowisko. Młodzież z zapałem przystąpiła do porządkowania. Wszystkim nam bardzo zależy, aby nasze osiedle było czyste i zadbane.

Czytaj więcej: Akcja "Sprzątanie Świata" 2017

Dar serca dla najmłodszych uczniów

   

piaskownicaDużo chęci i samozaparcia wykazała mała, dziesięcioosobowa grupa chętnych Rodziców, która wsparła inicjatywę przewodniczącego Rady Rodziców p. Marcina Sarny i kierownika świetlicy p. Bożeny Szydłowskiej - modernizacji szkolnego Placu Zabaw.

Mimo chłodu i deszczu, wytrwale i ciężko pracowali w sobotni dzień, niektórzy przez pełne 9 godzin, poświęcając swój prywatny, wolny  czas, aby uśmiech zagościł na ustach naszych najmłodszych uczniów.

 

  1. Marcin Sarna kl. III C, przewodniczący Rady Rodziców,
  2. Eugeniusz Czelcow kl. III C,
  3. Krzysztof Stefan kl. III C,
  4. Adam Czubak kl. III C,
  5. Jakub Moczia kl. III C, IV C
  6. Maksymilian i Agnieszka Gigiel kl. III A i B,
  7. Jakub Nowakowski kl. III A,
  8. Tomasz i Małgorzata Gawreccy kl. V B, VII B .

oraz pani Bożena Szydłowska, kierownik świetlicy. Szkoda, że na pomysł wspólnego działania Rodziców odpowiedziała tak mała liczba zainteresowanych... Dla tych Rodziców, którzy stawili się w sobotę do pracy, za ich piękny i wyjątkowy dar serca skierowany w stronę najmłodszych szczególnie… DZIĘKUJEMY…!

Czytaj więcej: Dar serca dla najmłodszych uczniów

Próbna ewakuacja

04Dnia 13.09. odbyła się próbna ewakuacja z budynku szkoły uczniów, nauczycieli i  pozostałych pracowników. Wszystko odbyło się zgodnie z procedurami, w bardzo krótkim czasie. Zgromadziliśmy się wszyscy na boisku szkolnym , gdzie został sprawdzony stan liczebny klas. Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy odpowiednio zareagować i zachować się oraz że znamy drogi ewakuacyjne a podczas akcji zachowujemy się zgodnie z obowiązującymi zasadami. Tym razem obserwowali nas strażacy, którzy również nie mieli zastrzeżeń do naszych działąń.

Czytaj więcej: Próbna ewakuacja

Wycieczka klas trzecich

G. św. Anny 1

12 czerwca 2017r.  klasy trzecie uczestniczyły w wycieczce na Górę św. Anny i do Kamienia Śląskiego, na którą zaprosił trzecioklasistów ksiądz Z. Binkiewicz proboszcz Parafii pw. Św. Karola Boromeusza. Dzieci w towarzystwie wychowawców i księży odwiedziły ołtarz papieski, Grotę Lurdzką oraz sanktuarium św. Anny, gdzie uczestniczyły we mszy  św. W Kamieniu Śl. była chwila na zjedzenie pysznych drożdżówek i lodów zafundowanych przez proboszcza, a później zwiedzenie kaplicy św. Jacka.

Czytaj więcej: Wycieczka klas trzecich

IIIb w parku linowym "Kanyon"

Park Linowy 1

Klasa 3 b wraz z p. M. Gabyelska i wychowawcą p. A. Bokszczanin świętowała Dzień Dziecka w Parku Rozrywki „KANYON” w Opolu. Jest to świetne miejsce na atrakcyjne spędzenie czasu i aktywny wypoczynek.  Bezpiecznie, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, dzieciaki pokonywały dwie, przeznaczone dla nich trasy. Była to osiatkowany tor przeszkód – „Kanioland”, a dla odważniejszych -  trasa linowa na 3-ch metrach z 12 przeszkodami. Oczywiście na początku uczniowie przeszli szkolenie i zostali wyposażeni w kaski ochronne i uprzęże zabezpieczające. Tak więc pełni  zapału wspinali się, pokonywali linowy tor przeszkód, zjeżdżali tyrolką. Po pierwszym, trochę niepewnym przejściu, kolejne sprawiały im wielką frajdę i pozwoliły pokonać początkowe lęki.

Ale to nie koniec atrakcji - był też minigolf, podskoki w parku trampolin oraz zabawy na „dmuchawcach”.

Polecamy! „KANYON” oferuje dzieciom – wiele możliwości zajęć ruchowych, które tak bardzo lubią.

Czytaj więcej: IIIb w parku linowym "Kanyon"

 

Dzisiaj 82

Wczoraj 244

Tydzień 326

Miesiąc 5678

Wszystkich 180367

W tej chwili stronę odwiedza 52 gości.