Obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej

62Dnia 13 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Komisji Edukacji Narodowej, czyli tradycyjny Dzień Nauczyciela. Na uroczystej akademii zostały wręczone Nagrody Dyrektora Jarosława Cieślińskiego dla szczególnie wyróżniających się w swojej pracy nauczycieli. Otrzymali je: M. Skowrońska, A. Nowińska-Moczia, A. Ostrowska, U. Bonikowska, A. Kosielska, J. Cieśliński, J. Popardowski. Miło nam również poinformować, że Opolski Kurator Oświaty przyznał Nagrodę Kuratora wicedyrektorowi szkoły Annie Czaplińskiej, a Prezydent Polski, Pan Andrzej Duda, odznaczył Dyrektora Jarosława Cieślińskiego Medalem Za Długoletnią Służbę.
Po części oficjalnej uczniowie przedstawili satyryczny montaż słowno-muzycznym przygotowany przez klasę VIa pod opieką Pana Tomasza Sochy. Scenkom z życia szkolnego towarzyszyły występy wokalne uczniów klasy IIIb przygotowane pod opieką Pani Aleksandry Bokszczanin. Było bardzo zabawnie – publiczność entuzjastycznie przyjęła nasze występy.

Urozmaiceniem tegorocznej uroczystości był przygotowany specjalnie na tę okazję plebiscyt, w którym ten jeden raz w roku to uczniowie mają szansę ocenić swoich pedagogów. Pomysłodawcą i organizatorem plebiscytu byli uczniowie klasy VIa i ich wychowawca, Pan Tomasz Socha. Oto wyniki tej wyjątkowej klasyfikacji:
Kategoria 1 - „Złota Męczydusza”- czyli nauczyciel, który najwięcej zadaje do domu – Pani Urszula Bonikowska
Kategoria 2 - „Złota Kosa”- czyli nauczyciel, który jest najbardziej ostry – Pani Violetta Czeczot-Putek
Kategoria 3 - „Złoty Pytajnik”- czyli nauczyciel, który najczęściej bierze do odpowiedzi – Pani Maryla Lisowska
Kategoria 4 - „Złoty Dowcipniś”- czyli nauczyciel, który najczęściej żartuje – Pan Tomasz Socha
Kategoria 5 - „Złota Struna”- czyli nauczyciel, który ma najmilsze brzmienie głosu – Pani Anna Malec
Kategoria 6 - „Złoty Ząbek”- czyli nauczyciel, który ma najsympatyczniejszy uśmiech – Pani Anna Malec
Kategoria 7 - „Złoty Ciuszek”- czyli nauczyciel, który ubiera się najoryginalniej – Pani Anna Malec
Kategoria 8 - „Złoty Loczek”- czyli nauczyciel, który ma najładniejszą fryzurę – Pan Tomasz Socha
Autorką rysunków na dyplomach jest Nikola Szymoniak z klasy 6A. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a naszym kochanym pedagogom życzymy wytrwałości, uśmiechu i wszystkiego najlepszego!