"Opole- moje miasto. Mały Opolanin"- projekt w Vb

Vb Opole moje miasto 1

Od października do grudnia uczniowie klasy VB brali udział w projekcie edukacji regionalnej "Opole - moje miasto. Mały Opolanin" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury przy wsparciu Miasta Opole. W tegorocznej edycji projektu  wzięła udział rekordowa liczba klas, bo ponad 50 z różnych szkół z całego województwa. Podczas dwóch wypraw uczniowie poznawali zabytki, kulturę i tradycję naszego pięknego regionu.

10 października odwiedzili Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, a 17 listopada wybrali się do Muzeum Śląska Opolskiego gdzie obejrzeli wystawę "Opole. Gród-miasto-stolica regionu", a następnie udali się na spacer po mieście podziwiać zabytki miasta. Wyprawa ta zakończyła się warsztatami plastycznymi i kulinarnymi w MDK-u. Ostatnim etapem projektu był konkurs wiedzy o Opolu, który odbył się 2 grudnia, a udział w nim wzięła trzyosobowa reprezentacja klasy. Podsumowanie projektu odbyło się 15 grudnia w Filharmonii Opolskiej. Klasa otrzymała certyfikat udziału w projekcie oraz nagrody i dyplomy za zajęcie II miejsca w konkursie wiedzy o Opolu dla Damiana Ruszały, Alicji Wolny i Jakuba Ciepielowskiego. Indywidualną nagrodę za pracę plastyczną o Opolu otrzymał Damian Ruszała. Gratulujemy! Nad realizacją projektu czuwał nasz nauczyciel historii, wychowawca kl. Vb p. Jacek Popardowski.

Vb Opole moje miasto 2 Vb Opole moje miasto 3
Vb Opole moje miasto 4 Vb Opole moje miasto 5