Szlachetny Zajączek z Jedenastki

07Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję charytatywną organizowaną w naszej szkole.  W ramach tej akcji, którą nazwaliśmy "Szlachetny Zajączek z Jedenastki" zorganizowaliśmy aż trzy różne działania, wszystkie skierowane do rodziny państwa Małgorzaty i Waldemara J., w której jest pięcioro dzieci, z czego troje z niepełnosprawnością, a czworo poddawanych rehabilitacjom.
Po pierwsze uczniowie ze szkolnego Koła Caritas pod opieką p. Anety Zakrzewskiej udali się na zbiórkę żywności do jednego ze sklepów, gdzie udało im się uzbierać 22 kilogramy produktów.
Po drugie wśród nauczycieli zbieraliśmy dary i datki. Uzbieraliśmy pełny karton darów oraz 1010 zł, za które kupiliśmy bon na stację benzynową wartości 700 zł oraz zrobiliśmy paczkę z potrzebnymi państwu J. rzeczami.
Po trzecie uczniowie z 6a przez dwa dni sprzedawali własnoręcznie upieczoną pizzę oraz zdrowe (również własnej roboty) soczki. Ponadto zorganizowali Kiermasz Wielkanocny dla rodziców. Za zebrane w ten sposób fundusze kupili piątce dzieci państwa J. cudowne prezenty "na zajączka".
Efekty naszych działań przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Wszystkie trzy akcje przyniosły wspaniałe rezultaty. Pani Małgorzata, która wraz z jedną ze swoich córeczek spotkała się przed świętami z uczniami klasy 6a oraz Koła Caritas nie kryła wzruszenia. Przekazała na ręce wychowawcy klasy 6a, opiekuna Koła Caritas oraz dyrekcji szkoły podziękowania za okazane serce. Dzięki nam wszystkim święta w rodzinie państwa J. będą w tym roku bardzo udane!