IIc "maluje dźwięki"

biblioteka IIc Książąt Op 1

Uczniowie z klasy 2c brali udział w zajęciach w Bibliotece –filia nr 4 przy ul. Książąt Opolskich z okazji Dni Literatury Dziecięcej. Były to zajęcia plastyczno- muzyczne „MALOWANIE DŹWIĘKÓW” inspirowane książką „Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie” Izabelli Klebańskiej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały muzyki klasycznej różnych  kompozytorów( m. in. F.Chopina, A.L. Vivaldiego, L. van Beethovena…).Zainspirowane utworami tworzyły własne wytwory plastyczne kredkami i farbami. Zajęcia o charakterze muzyczno- plastycznym, dały dzieciom możliwość odprężenia, zrelaksowania i rozwinięcia wyobraźni muzycznej. Podczas zajęć dzieci określały nastrój i emocje towarzyszące wysłuchanemu utworowi muzycznemu oraz rozpoznawały dźwięki instrumentów muzycznych.

biblioteka IIc Książąt Op 2 biblioteka IIc Książąt Op 3