"Poznajemy nasze miasto" -gra terenowa

gra terenowa 1

Klasa Va, w maju, realizuje autorski projekt „Poznajemy nasze miasto”. Jest on związany są z 800- ną rocznicą powstania miasta Opola.

Projekt – to cykl zajęć mających na celu przybliżenie uczniom historii miasta, naukę poruszania się po terenie oraz nabycie umiejętności dokumentacji podjętych działań.

Kulminacyjnym momentem była gra terenowa w centrum Opola. Uczniowie poruszali się w pięciu grupach, które miały zróżnicowane zadania związane z nazwaniem i odgadywaniem historii najciekawszych zakątków naszego miasta.

gra terenowa 2

Dziećmi (oprócz wychowawcy) opiekowało się 4 nauczycieli: A. Kosielska, A. Nowińska- Moczia, A.Skotniczny – Husiak, W. Magryś. Gra wzbudzała wiele emocji. Trzeba było zmierzyć się z trudnościami terenowymi takimi jak remonty w mieście, nieprzewidywalny ruch uliczny, zacinający się kompas itp.

Wyjście na miasto poprzedzone było przygotowaniami do gry na terenie osiedla „Chabry”oraz zapoznaniem się z historią miasta. Na podsumowanie działań, każda grupa przygotowuje  prezentację multimedialną pod hasłem „Opole dawniej i dziś”.

Projekt, którego autorem jest M.Lisowska, bardzo podobał się zarówno dzieciom jak i ich rodzicom.

gra terenowa 3 gra terenowa 4
gra terenowa 5 gra terenowa 6