"Jak nie czytam, jak czytam" - akcja masowego czytania

16Akcja była podsumowaniem całorocznej pracy uczniów, nauczycieli i rodziców wokół przewodniego Hasła Roku "Książka-magiczny świat wyobraźni".
W ciągu całego roku odbyło się około 40 różnych imprez czytelniczych (projektów, spotkań,wystaw , kiermaszy, przedstawień, konkursów). 1 czerwca uczniowie przynieśli swoje ulubione książki z domu, korzystali z klasowych biblioteczek jak i ze szkolnego Bookcrosing- "wędrująca książka". Staraliśmy się ułożyć na boisku w formie otwartej księgi, by w ten sposób pokazać nasze zaangażowanie oraz "otwartość" na słowo pisane. Uczniom bardzo podobała się ta akcja, którą połączyliśmy z próbą ewakuacji szkoły, która przebiegała bardzo sprawnie za co pochwalił nas Pan Dyrektor. Tak więc połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.