Z Kabaretem "Kubełek" w sądzie

hasło roku 7

"Niech snuje się baśń" - pod takim hasłem zakończył się projekt czytelniczy realizowany w klasie IVA. Uczniowie przedstawili krótki montaż słowny i scharakteryzowali najpopularniejsze postacie z baśni, które od wielu pokoleń towarzyszą wieczornym kołysankom.

Następnie na szkolnej scenie wystąpił Sąd Rejonowy w Opolu na rozprawie wyjazdowej w Publicznej Szkole Podstawowej nr11 rozpatrywał skargę przeciwko Książce. Prokurator wnosił o zniszczenie oskarżonej i dowodził, że świat idzie naprzód, więc czytanie nie jest już potrzebne współczesnemu człowiekowi. Powołał na świadków Komputer i DVD. Obrońca postulował uniewinnienie, jego świadkowie, Bibliotekarka i Kubuś Puchatek, podważali argumenty oskarżenia. Pomagał im głos rozsądku z sali, komentujący wystąpienia świadków prokuratury.  W rozprawie uczestniczyła też oskarżycielka posiłkowa i jej syn Jaś. Po burzliwej rozprawie Wysoki Sąd wydał wyrok i uniewinnił oskarżoną:)))

Przedstawienie zostało przygotowane przez Szkolny Kabaret "Kubełek" , którego opiekunem i głównym reżyserem jest p. G. Gabryelska

hasło roku hasło roku 5
hasło roku 6 hasło roku 8