01Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Techniczny dla klas III „Ozdoba choinkowa z naturalnych materiałów”, który odbywa się w naszej szkole już po raz dziesiąty zgromadził 16 uczestników z dziewięciu szkół miasta Opola (PSP 2, PSP 5, PSP 8, PSP 9, PSP 11, PSP 15, PSP 16, PSP 26, PSP 29). Jak co roku naturalne materiały takie jak: papier, kora, szyszki, makaron, piórka, patyczki, orzechy i inne, w rękach uczestników konkursu zmieniały się z minuty na minutę w aniołki, Mikołaje, choinki, renifery, bombki, gwiazdki czy żłóbek z dzieciątkiem.

Trzy najpiękniejsze ozdoby wybrali sami uczniowie, oddając swój głos na wybraną przez siebie pracę. Laureatami X edycji konkursu zostali: Patrycja Okos z PSP 26, Szymon Junyszek z PSP 16 i Mateusz Pośledni z PSP 2. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. Nad przebiegiem konkursu czuwały: p. Dorota Polak, p. Ewa Czachor i p. Dagmara Draguć, a duże wsparcie okazały im p. dyr. Anna Czaplińska, p. Bożena Szydłowska, p. Katarzyna Saj, p. Ewelina Sobiela i p. Marzena Strzelec-Zagwocka.