Kolejne wspomnienia z okazji 50-lecia szkoły PSP nr 11 w Opolu

03Kolejne wspomnienia z okazji 50-lecia szkoły PSP nr 11 w Opolu. Klasa Ib miała zaszczyt gościć pana Przemysława Ślusarczyka. Nasz Gość opowiedział dzieciom jak wyglądała nauka w dawnej szkole .Od początku (kiedy on był uczniem naszej szkoły), aż do chwili obecnej, kiedy edukację w klasie pierwszej rozpoczął jego syn. Dowiedzieliśmy się, że szkoła liczyła dużo więcej osób, lekcje zaczynały się przed ósmą, a kończyły około 16.00.

Obecnie pan Przemysław jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu. Założył Orkiestrę Politechniki Opolskiej, której jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym. Pracując z uczniami uzdolnionymi muzycznie zorganizował cykl imprez: Opolski Ekspres Dęty, Z orkiestrą po Odrze, Z orkiestrą po zamkach i pałacach. Współpracuje również z wieloma zespołami folklorystycznymi.
Dzieci po spotkaniu są bogatsze w wiedzę o naszej szkole, a także miały okazję poznać twórczość znanego kompozytora, dyrygenta i poety pana Przemysława Ślusarczyka.