Wizyta dzieci z Ukrainy w naszej szkole

20Nasza szkoła 8 i 19 czerwca gościła 50 osobową grupę półsierot z Ukrainy. Ojcowie tych dzieci zginęli podczas walk w Donbasie. Jechały one do Danii na zaproszenie tamtejszej mniejszości ukraińskiej. Po drodze miały 12 godzinny przystanek w naszym mieście. Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Jarosława Cieślińskiego, zostały przyjęte w naszej szkole. Podczas pierwszej wizyty dzieci zwiedziły Opolskie Zoo, a w trakcie kolejnej zwiedzały nasze miasto min. Wieżę Piastowską i Miejską Bibliotekę Publiczną na ulicy Minorytów. Klasa 3C zorganizowała dla nich pod kierunkiem Pani Marzeny Trzonkowskiej ciekawy występ.Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji tej wizyty Przewodniczącemu Rady Rodziców Panu Marcinowi Sarnie, Państwu Jolancie i Eugeniuszowi Czelcow oraz Paniom Ewie Statkiewicz i Agnieszce Golce -rodzicom z klasy 3c.