Warsztaty praktyczne ekologicznej jazdy dla uczniów kl. 4

0419.09.2018r.uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w wykładach i warsztatach praktycznych o nazwie „Akademia ekologicznej jazdy i ruchu drogowego” zorganizowanych przez Straż Miejską i Komendę Miejską Policji w Opolu, oraz przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Warsztaty odbywały się w CWK w Opolu.

Oprócz teorii na uczestników spotkania czekało wiele różnych atrakcji m.in.:

• jazdy rykszą miejską;
  • prezentowanie nietypowych modeli rowerów trójkołowych, czterokołowych i dwukołowych – jazdy w asyście wolontariuszy UKS Trolik;
  • slalom na hulajnodze przez pachołki w alkogoglach;
  • jazda na monocyklach – sekcja cyrkowa UKS Trolik;
  • jazda kucami – OKJ OSTROGA;
  • jazda po miasteczku rowerowym Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Straży Miejskiej;
  • jazda na longbordach – Fundacja OnBoard 365 – Oddział Śląski;
  • symulator zderzenia – WORD;
  • symulator dachowania – WORD.

Dodatkowo uczniowie mieli możliwość wygrania rowerów za poprawne rozwiązanie testu z wiedzy o ruchu drogowym. Z naszej szkoły najlepszą wiedzą na ten temat wykazał się uczeń klasy 4b Łukasz Żelawski, który właśnie wygrał wspomnianą nagrodę. Łukaszowi serdecznie gratulujemy!