Współpraca ze szkołą im. Orląt Lwowskich

04W Szybowicach koło Prudnika znajduje się szkoła, która, podobnie jak nasza, nosi imię Orląt Lwowskich, a braci uczniowskiej niezwykle bliskie są ideały, za które w 1918 r. ginęli mali obrońcy Lwowa. W poprzednim roku szkolnym, realizując zadania w ramach projektu „Orlęta przyszłości”, nawiązaliśmy pierwsze przyjaźnie, które trwają do dziś.
18 października pani Dyrektor Anna Czaplińska i pani Magdalena Skowrońska wzięły udział w uroczystości przekazania Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Szybowicach sztandaru. Piękną i wzruszająca uroczystość, która z pewnością zostanie w sercach uczniów i nauczycieli na długi czas, uświetnił chór szkolny, który zachwycił zaproszonych gości bardzo emocjonalnym wykonaniem znanych nam doskonale pieśni i piosenek sławiących bohaterstwo Orląt Lwowskich.