VIa i Vc na wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce

02W czwartek 4 października 2018r klasy VIa i Vc wraz z wychowawcami Panią A.Szopą , K.Ratajczak oraz Panią dyrektor Anną Czaplińską wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Jest to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Jej uroki podziwiali uczniowie przemierzając trasę turystyczną długości 3 km z wieloma krętymi korytarzami, schodzącą 135 m pod ziemię. Obejrzeliśmy tam wykute w soli piękne komory, niesamowite jeziora, konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Wysłuchaliśmy legendy o księżnej Kindze oraz zwiedziliśmy jej cudowną kaplicę. Ciekawą atrakcją był spektakl światło-dźwięk nad jednym z jezior solnych. Po przejściu całej trasy nastąpił wyjazd windą na powierzchnię i udaliśmy się na posiłek. Gorąco polecamy to miejsce, każdy przeżyje tu niezapomniane spotkanie z historią, pozna dawne urządzenia i sprzęt górniczy.