Dla Ciebie Polsko...!

05Setną rocznicę obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości uświetnił program artystyczny "... dla Ciebie Polsko...!"przygotowany przez Violę Czeczot - Putek z uczniami klas VIB, VC, VIIA, VIIIC, IVC, VIIIB. Wirtualnych doznań dostarczyła oprawa multimedialna prezentująca polskie karty z historii, najpiękniejsze polskie miejsca i krajobrazy połączone słowem poetyckim i muzyką. Wysłuchaliśmy tekstu historycznego, przypominającego najważniejsze karty naszej historii połączonego pięknym słowem poetyckim, przeplatanym piosenkami o ojczyźnie oraz wybranymi, znanymi pieśniami.
Nasze świętowanie przebiegało w dwóch turach. O g. 9.00 program artystyczny obejrzeli i wysłuchali uczniowie kl. I - IV, a o g. 11.00 kl. V-VIII. Nawiązaniem do świętowania było krótkie przemówienie p. dyrektora i p. v-ce dyrektor. Następnie wszystkie klasy odśpiewaly hymn Polski. Szczególnie on zabrzmiał o g. 11.11, kiedy łączyliśmy się ze wszystkimi szkołami w Polsce podczas wspólnego odśpiewania 4 zwrotek hymnu.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w programie artystycznym oraz nauczycielom: p. Violi Czeczot - Putek za scenariusz, reżyserię, dobór muzyczny i pomysł na dekorację, p. Tomaszowi Sosze za współpracę przy oprawie multimedialnej, p. D. Draguć, A. Zakrzewskiej - Skotniczny i A. Malec za współpracę dekoracyjną, p. A. Majewskiej za współpracę muzyczną, Wojtkowi Piasecznemu i Filipowi Kaczmarskiemu z kl. VIIIC za obsługę techniczno - muzyczną oraz Panom i Paniom z obsługi technicznej szkoły za pomoc w przygotowaniu sali.