Ogólnopolski Konkurs Literacki „W hołdzie Orlętom – ukochanym dzieciom swego miasta”

20W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, setnej rocznicy walk Orląt Lwowskich o polski Lwów, 50. urodzin szkoły i dziesięciolecia nadania szkole imienia zorganizowany został Ogólnopolski Konkurs Literacki W hołdzie Orlętom – ukochanym dzieciom swego miasta dla szkół noszących imię Orląt Lwowskich.
Organizowany w tym roku po raz pierwszy konkurs literacki spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem uczniów i nauczycieli. Wzięło w nim udział 16 szkół noszących imię Orląt Lwowskich, otrzymaliśmy 70 prac konkursowych. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych – klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII i gimnazjum, oddzielnie teksty poetycki i prozatorskie.
Autorzy prac w pięknej formie literackiej oddali hołd małym obrońcom Lwowa, pokazując, że ideały, którymi kierowały się Orlęta, są im bliskie i ponadczasowe. Serdecznie gratulujemy laureatom i ich opiekunom.

niepodlegla art

II m. Jagoda Karpinal SP 16 z OI Przemyśl
III m. Lusine Ghazaryan SP 2 Wołów
Wyróżnienie Mateusz Początek SP 16 z OI Przemyśl

Konkurs objęty został Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz Honorowym Patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty, zorganizowany został w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa.