DEFIBRYLATOR - urządzenie ratujące życie w PSP11

06Pani Marzena Kawałko jest autorem projektu" Bezpieczne Opole", w ramach którego zakupiono 10 defibrylatorów dla mieszkańców Opola.  Są to urządzenia, które mogą uratować życie w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia u poszkodowanego.  Jeden taki defibrylator umieszczony został przy wejściu do naszej szkoły. Dzięki publicznemu dostępowi do defibrylatora można go użyć o każdej porze dnia i nocy w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia.  Uczniowie i nauczyciele PSP11 są szkoleni przez panią Marzenę Kawałko w zakresie pierwszej pomocy, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, obsługi i wykorzystania AED. Ciszymy się bardzo, że zostaliśmy wyróżnieni i jesteśmy jedyną szkołą podstawową w Opolu, która posiada tak bezcenne urządzenie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców dzielnicy Chabrów do szkoły, aby zapoznali się z tym urządzeniem. W ramach tego projektu defibrylatory zamontowano jeszcze : na stadionie lekkoatletycznym, na krytej pływalni "Akwarium", przy ZOO, w miejskiej bibliotece na ul. Minorytów, na sztucznym lodowisku ul. Barlickiego, przy Zespole Szkół Budowlanych na ul. Niemodlińskiej, na budynku  Żłobka Pomnika Matki Polki ul. Dambonia i Żłobka nr 9 na ul. Szarych Szeregów, oraz w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.