Zajęcia edukacyjne zdobienia jaj wielkanocnych

0422.02.2019 uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zdobienia jaj wielkanocnych stanowiące działania wzmacniające w ramach XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej Kroszonki Opolskie 2019. Zajęcia zostały zorganizowane przez Muzeum Wsi opolskiej w Opolu. W trakcie tych zajęć uczniowie mogli zobaczyć przykłady plastyki obrzędowej (unikalne w skali kraju i Europy kroszonki opolskie a także wytwory innych technik zdrobnienia jaj wielkanocnych: batik, oklejanki, obszywanki). Nasi uczniowie wykonali też samodzielnie własne jaja wielkanocne dwoma metodami.

Dodatkowo informujemy wszystkich zainteresowanych uczniów iż można wziąć udział w XXVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej Kroszonki Opolskie 2019 organizowanej przez Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego i Oddziału Opolskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Wszystkie informacje o regulaminie konkursu i terminie znajdziecie na stronie internetowej Muzeum Wsi Opolskiej.