Projekt „Jestem mały opolanin”

01W piątek (1 marca) uczniowie klasy IV a i IV d wzięli udział w ostatnim spotkaniu projektu „Jestem mały opolanin”. Tym razem pierwsza część zajęć odbyła się pod hasłem „Śladami św. Wojciecha”. Pani przewodnik oprowadziła nas po ciekawych miejscach i przybliżyła ich historię. Około południa w Młodzieżowym Domu Kultury rozpoczęliśmy warsztaty- ceramiczne i muzyczne, które były okazją do sprawdzenia naszych różnych umiejętności. Po godzinie 14.00 wróciliśmy do szkoły.

Udział w projekcie był interesującą przygodą. Poznaliśmy różne zagadnienia związane z kulturą, symboliką, historią i genealogią miasta. Usłyszeliśmy także legendy i ciekawostki związane z Opolem, a w czasie warsztatów śpiewaliśmy i tworzyliśmy niezwykłe rzeczy.