Kurs kreatywnych metod nauczania w Londynie

13W dniach od 3 do 9 marca ramach programu Erasmus+ POWER, w którym uczestniczy nasza szkoła, byliśmy na kursie kreatywnych metod nauczania w Londynie. Mieszkaliśmy w niewielkim hotelu w pobliżu Hyde Parku, największego parku Londynu. Spośród wielu sposobów poruszania się po stolicy Wielkiej Brytanii wybraliśmy metro.
Jedna ze stacji najbliższych szkole, w której mieliśmy zajęcia to King’s Cross, znana z serii książek i filmów o Harrym Potterze, na której można zobaczyć słynny peron 9¾, z którego odjeżdża pociąg do szkoły magii. W pobliżu znajduje się sklep w którym można zaopatrzyć się w sowy przenoszące listy, różdżki i inny magiczny sprzęt.

Szkoła, w której mieliśmy zajęcia, to szkoła językowa Language Link. Zajęcia trwały od godziny 9 rano do 15, a uczestniczyło w nich, licząc z naszą trójką, 9 osób z Polski, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Finlandii i Ukrainy. Nauczycielką nauczycieli była Brytyjka, Elaine, która kiedyś uczyła angielskiego w naszym kraju. W ramach kursu znalazły się tematy dotyczące kreatywności, motywacji, neuro-lingwistycznego programowania, korekty błędów oraz nowego spojrzenia na stare metody nauczania.
Po zajęciach mieliśmy okazję odwiedzić m.in. Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego, w którym jest wiele pamiątek polskich dziejów (może uda się kiedyś zorganizować szkolną wycieczkę śladami Polaków na Zachodzie) oraz British Museum, gdzie odszukać można wiele eksponatów znanych naszym uczniom z podręczników historii, jak kamień z Rosetty, czy popiersie Peryklesa, przywódcy Ateńczyków. Mamy nadzieję wykorzystać zdobytą wiedzę i poszerzone umiejętności językowe w trakcie prowadzonych przez nas zajęć i współpracy ze szkołami i nauczycielami z innych krajów.

Uczestnicy:
Grzegorz Gurbała
Paulina Piecyk
Jacek Popardowski

 

prezydent

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 108

Wczoraj 155

Tydzień 1944

Miesiąc 4741

Wszystkich 306941

W tej chwili stronę odwiedza 30 gości.