Konkurs Językowy dla uczniów klas VII o tytuł „Poligloty” PPS 11

0130 maja 2019 r. poznaliśmy ostatecznie nazwiska zwycięzców Szkolnego Konkursu o tytuł „Poligloty” PSP 11 w Opolu, zorganizowanym dla uczniów klas VII.
Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali pisemnie test leksykalno-gramatyczny z j. angielskiego oraz drugiego języka, którego uczą się w naszej szkole (tj. j. niemieckiego lub j. hiszpańskiego) Do II etapu zakwalifikowało się 5 uczniów, którzy uzyskali największą ilość pkt. z części pisemnej. W części ustnej uczniowie mieli za zadanie opowiedzieć o sobie i swoich zainteresowaniach, również w dwóch językach. Odpowiadali także na pytania jury, w skład którego wchodzili nauczyciele języków obcych.

Wśród piątki najlepszych uczestników konkursu najlepsze okazały się dziewczęta uzyskując następujące lokaty.
Marta Jankowska kl. VII b – I miejsce
Natalia Pustelnik kl. VII a – II miejsce
Kamila Żukiewicz kl. VII b- III miejsce
Wyróżnienie za udział otrzymała też pozostała dwójka uczestników, którzy znaleźli się
w II etapie konkursu : Antoni Zelkowier kl.VII b i Jakub Marek kl. VII a

Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
w rozwijaniu kompetencji językowych.
Organizatorzy :
j. angielski – p. Małgorzata Olchowska-Szpala,