Wieczór Andrzejkowy na Śląsku

17Dnia 27 listopada 2019 klasa VIc wraz z wychowawcą panią Agatą Szopą oraz panem Jackiem Cieślińskim uczestniczyli w warsztatach pt. 'Wieczór Andrzejkowy na Śląsku' zorganizowanych przez Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat tradycji andrzejkowych wróżb i zabaw a następnie w grupach mieli okazję wywróżyć swoją przyszłość. Oprócz lania woskiem, dziewczynki i chłopcy mogli dowiedzieć się czym będą zajmować się w przyszłości, poznać imię swojej przyszłej sympatii, dowiedzieć się kiedy zmienią swój stan cywilny oraz kto jest ich przyjaciółką lub przyjacielem. Na koniec odczytywali znaczenie drobnych form woskowych. Całe spotkanie zakończyła wspólnie rozwiązana krzyżówka podsumowującą wiedzę na temat tradycji andrzejkowych. Warsztaty bardzo się podobały. Dziękujemy!

telefon m

opolskie na rower mini1