„Prawdziwym bogactwem człowieka jest całe dobro, jakie czyni dla świata”- PSP nr 11 wspiera „Szlachetną paczkę”

03Grudzień to magiczny czas nie tylko ze względu na zbliżające się Święta. To czas dobroci i miłości w stosunku do tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy i ludzkiej życzliwości, bo na co dzień, dotknięci przez los, często pozostają sami ze swoimi problemami i troskami. Pamiętając właśnie o takich osobach, grono pedagogiczne PSP nr 11 oraz pracownicy administracji* dołączyli w tym roku do drużyny „Szlachetnej paczki”. Chcieliśmy nie tylko pomóc materialnie, ale przede wszystkim wywołać radość i sprawić, by świąteczny czas był pełen magii i cudów dla tych, którzy tracą nadzieję na lepsze jutro…

„Pani Katarzyna i Pan Bartosz pracowali oboje. W 2017 roku Pani Katarzyna zachorowała na nowotwór. To zmieniło życie całej rodziny. Leczenie, chemioterapia, częste wyjazdy do szpitala, to czas, kiedy Pan Bartosz musiał zrezygnować z pracy, a Pani Katarzyna wciąż walczy z chorobą. Kochająca się rodzina musi radzić sobie z dużymi wydatkami z powodu leczenia, ponieważ choroba postępuje. Pomimo wszystko rodzina bardzo dużo czasu spędza razem, bawią się, uczą, rozmawiają. Po odliczeniu wszystkich kosztów pozostaje około 380 zł na osobę”- takimi słowami zaczynała się historia rodziny z Głuchołaz, której postanowiliśmy pomóc. Oprócz Pani Katarzyny (l.31) i Pana Bartosza (l.41) wsparcia wymagały także dzieci: Daniel (l.12), Sylwester (l.10.), Anna (l. 8), Krzysiu (l.3). Problemy rodziny wiązały się z trzema kluczowymi potrzebami:
a) żywności,
b) podwójnego łóżka dla chłopców,
c) zimowej odzieży, której zakup był zbyt kosztowny.

Niezbędne były środki czystości, przybory szkolne, kołdra, poduszki, tona węgla, sokowirówka wolnoobrotowa,a także drobne upominki dla dzieci jak autka, gry, sukienka księżniczki.

Od samego początku zaangażowanie nauczycieli i pracowników było niesamowite. Z każdym dniem przybywało pieniędzy i rzeczy, które miały zostać ofiarowane. Udało się zakupić i zebrać wszystko to, czego potrzebowała rodzina. Dawanie prezentów jest lepsze niż ich otrzymywanie, dlatego z ogromną przyjemnością oraz uśmiechem segregowaliśmy i pakowaliśmy podarunki, które w niedzielę (8 grudnia) zawieźliśmy do magazynu „Szlachetnej paczki” w Głuchołazach.

Cieszymy się, że dzięki naszej pomocy sprawimy, że Boże Narodzenie dla Pani Katarzyny, Pana Bartosza i ich dzieci będzie radosne i da nadzieję na kolejne dni walki z chorobą oraz przeciwnościami losu.

* Serdeczne podziękowania dla rodziców z klasy 4a, którzy spontanicznie dołączyli do akcji!