Wizyta młodzieży z Ukrainy

IMG 050915 stycznia, w środę, naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście, a mianowicie dzieci i młodzież z Doliny na Ukrainie. Ich przyjazd do Polski był nagrodą za dobre wyniki w nauce oraz okazją do zaprezentowania niezwykłych umiejętności wokalnych i recytatorskich. Nasi goście zaprosili nas do auli na niezwykły koncert. Obok pastorałek i kolęd młodzież zaśpiewała piosenki współczesne oraz patriotyczne. Te ostatnie były szczególnie ważne, gdyż piękne wykonanie okazało się niecodzienną lekcją historii i pozwoliło na chwilę zadumy oraz refleksji, tym bardziej iż utwory wykonane były w języku polskim. Na zakończenie jedna z z uczestniczek wyrecytowała „Redutę Ordona” A. Mickiewicza, podkreślając związek Polaków, mieszkających na Ukrainie, z naszym krajem.