"Mała książka-wielki człowiek"

W ramach kampanii "Mała książka-wielki człowiek" uczniowie klas I otrzymali Wyprawki Czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki. W skład Wyprawki wchodzą: "Pierwsze abecadło" -antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców czy starszego rodzeństwa, z wieloma propozycjami i pomysłami na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki oraz "Kreatywny alfabet" - plakat z literami do wycinania.

Zachęcamy do wspólnego czytania, zabawy z tekstem, szczególnie w obecnych trudnych czasach, miłość do książek oraz pasja czytania umilą nam czas spędzany w domu.

Polecam również do odwiedzenia strony kampanii: www.wielki-czlowiek.pl na której można znaleźć wiele ciekawych materiałów i "pomysłów na czytanie".