PSP nr 11 wspiera „Szlachetną Paczkę” oraz „ Szlachetną Paczkę dla Dziecka Więźnia”

15Pamiętając  o osobach, które najbardziej potrzebują pomocy i ludzkiej życzliwości, bo na co dzień, dotknięci przez los, często pozostają sami ze swoimi problemami i troskami, grono pedagogiczne PSP nr 11 oraz pracownicy administracji kolejny raz dołączyli do drużyny „Szlachetnej paczki”. 
Chcieliśmy nie tylko pomóc materialnie, ale przede wszystkim wywołać radość i sprawić, by świąteczny czas był pełen magii i cudów dla tych, którzy tracą nadzieję na lepsze jutro…
W tym roku wsparliśmy Panią Mariolę, która mimo kłopotów, marzy o powrocie do normalności, samodzielności. Jest osobą wesołą i wygadaną, która ceni sobie w życiu kontakty z innymi ludźmi mimo trudności jakie ma w ich nawiązywaniu. Jest wdzięczna każdego dnia za osoby, które jej pomagają. Marzy o podjęciu terapii, która pomoże jej okiełznać lęki i wrócić do pracy i społeczeństwa. Lubi zacisze swojego domu, ale bardziej tęskni do samodzielności.

Niezbędne były środki czystości, żywność, kapcie i skarpetki oraz radio o którym marzyła nasza obdarowana.
Od samego początku zaangażowanie i entuzjazm wszystkich biorących udział w akcji były ogromne!!! Z każdym dniem przybywało pieniędzy i rzeczy, które miały zostać ofiarowane. Udało się zakupić i zebrać wszystko to, czego potrzebowała Pani Mariola.
Dawanie prezentów jest lepsze niż ich otrzymywanie, dlatego z ogromną przyjemnością oraz uśmiechem segregowaliśmy  i pakowaliśmy podarunki, które w sobotę  (12 grudnia) zawieźliśmy do magazynu „Szlachetnej paczki” w Opolu.
Już od ponad 20 lat organizowana jest akcja “Szlachetna paczka dla dziecka więźnia”. Każdy z uczestników projektu otrzymuje list od więźnia. Z reguły więźniowie nie są w stanie zrobić jakiejkolwiek paczki swoim dzieciom, bo nie mają na to środków. Dlatego zadaniem uczestnika projektu jest przygotowanie takiej paczki. Są to tzw. PACZKI WIĘŻI. Taka paczka za pośrednictwem poczty lub osobiście dociera do dzieci na Święta Bożego Narodzenia.
W tym roku dołączyliśmy do tej szlachetnej, ale i trudnej inicjatywy. Na początku wzięliśmy listy z prośbą o paczki dla 4 dzieci, później jeszcze 4 i jeszcze i jeszcze. W sumie pracownicy szkoły obdarowali 22 dzieci. Wszystkie prezenty – zabawki, słodycze, sprzęt sportowy - zostały wysłane pocztą i mamy nadzieję, że sprawią dzieciom wiele radości.

 

e dziennik

teams

solid

telefon m

opolskie na rower mini1

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logo

projekt

Dzisiaj 180

Wczoraj 180

Tydzień 180

Miesiąc 3657

Wszystkich 446685

W tej chwili stronę odwiedza 38 gości.