Zapisy

OBWÓD SZKOŁY zasady naboru     terminy   wnioski o przyjęcie (spoza obwodu)  zgloszeni do szkoły

Do obwodu szkoły PSP nr 11 należą ulice miasta Opola:
  •     Astrów
  •     Beskidzka
  •     Bzów
  •     Chabrów
  •     Huculska
  •     Irysów
  •     Jana Stanisława Jankowskiego
  •     Jaśminów
  •     Karpacka
  •     Konwalii
  •     Janusza Kusocińskiego
  •     Luboszycka (numery parzyste i nieparzyste od nr.10 do 23)
  •     Maków
  •     Narcyzów
  •     Niezapominajek
  •     Oleska (numery nieparzyste i parzyste od nr.47 do nr. 120)
  •     Leopolda Okulickiego
  •     Pl. Oleandrów
  •     Pl. Róż
  •     Podhalańska
  •     Mikołaja Rataja
  •     Stokrotek
  •     Tatrzańska
  •     Tulipanów
  •     Wodociągowa
  •     Zakopiańska

Obwód szkoły

ZASADY NABORU DO KLASY I

Zasady przyjmowania uczniów do szkoły określa: Rady Miasta Opola w zakresie kryteriów dla dzieci spoza obwodu szkoły (kryteria określa - UCHWAŁA NR XXXIX/776/2017 RADY MIASTA OPOLA pdf) i Prezydent Miasta w zakresie terminów i harmonogramu czynności - ZARZĄDZENIE Nr OR-I.0050.151.2017 PREZYDENTA MIASTA  OPOLA pdf, ZAŁĄCZNIK NR 1 terminy pdf, ZAŁĄCZNIK NR 2 postepowanie uzupełniające pdf). Na stronie Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola można zapoznać się z warunkami rekrutacji do szkół i placówek prowadzonych przez miasto Opole: OSWIATA.OPOLE.PL

Punkty podane niżej dotyczą m.in. zasad podziału klas pierwszych na oddziały.

• Dyrektor szkoły kontroluje spełnianie obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego i obowiązku szkolnego. Sekretarz szkoły odpowiada za prowadzenie dokumentacji w tym zakresie.
  • SZEŚCIOLATKI PRZYJMOWANI SĄ NA ZASADACH SIEDMIOLATKÓW NA WNIOSEK RODZICÓW JEŚLI KORZYSTAŁY Z WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO LUB POSIADAJĄ OPINIĘ O MOŻLIWOŚCI ROZPOCZĘCIA NAUKI WYDANĄ PRZEZ PORADNIĘ PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNĄ.
  • Podziału dzieci dokonuje się według listy ze zgłoszonymi do szkoły dziećmi z obwodu szkoły i pozaobwodowymi przyjetymi do szkoły.
  • Nauczyciele powołani przez dyrektora szkoły do komisja rekrutacyjnej uczestniczą również w przydziale do danych oddziałów uczniów przyjętych do szkoły.
  • W celu uniknięcia problemu segregacji mogą być uwzględniane prośby rodziców dotyczące wspólnego uczęszczania dzieci do klasy (tylko 2-3 dzieci) oraz inne w miarę możliwości.
  • Do każdego oddziału klasowego przydziela się zbliżone ilości dziewczynek i chłopców, a liczebność klas powinna być podobna (przede wszystkim rozpoczyna się podział wg roku i miesiąca urodzenia, poczynając od najmłodszych dzieci - tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach można odstąpić od tej zasady).
  • Dzieci, które były odroczone w realizacji obowiązku szkolnego oraz wymagające specjalnej troski będą przydzielane do oddziałów klas w równej ilości i w pierwszej kolejności.
  • W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, w miesiącu wrześniu rozpoczyna się uroczyste pasowanie dzieci na uczniów. Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów odbywać sie będzie w miesiącu listopadzie w Dniu Patrona Szkoły.
  • Listy poszczególnych klas zostaną wywieszone w godzinach popołudniowych w dniu rozpoczęcia roku szkolnego w miesiącu wrześniu po uroczystości związanej z pasowaniem dzieci na uczniów szkoły.
  • Utworzona komisja rekrutacyjna rozstrzyga wszelkie spory z naborem.
  • Dyrektorowi szkoły podejmuje ostateczną decyzję w zakresie przydziału do konkretnych oddziałów klasowych.
  • Szkoła ma prawo ze wzgledów organizacyjnych wprowadzić zmiany we wcześniej ustalonych listach.

TERMINY USTALI RADA MIASTA:

29 marzec 2017 (środa) o godz. 17.00 - SPOTKANIE ORGANIZACYJNE Z DYREKCJĄ SZKOŁY (DNI OTWARTE JEDENASTKI);

ZAPISY (PODANIA DO SEKRETARIATU SZKOŁY):

Do 19 maja 2017 r. do godz. 15.00: zgłaszanie dzieci zamieszkałych w obwodzie szkołyskładanie wniosków o przyjęcie dziecka spoza obwody do szkoły (wraz z właściwymi dokumentami rozpoczęcie od 19 kwietnia 2017r.);

2 czerwca 2017 r. do godz. 15.00wywieszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do postępowania rekrutacyjnego;

Od 5 czerwca do 7 czerwca 2017 r. do godz. 15.00: rodzice dzieci zakwalifikowanych do szkoły składają pisemne potwierdzenie woli zapisania w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane;

9 czerwca 2017 r. do godz. 15.00: wywieszenie list dzieci spoza obwodu przyjętych i nieprzyjętych do szkoły;

ZASADY I HARMONOGRAM NABORÓW UZUPEŁNIAJĄCYCH OKREŚLA ZARZĄDZENIE Nr OR-0050.151.2017 PREZYDENTA MIASTA  OPOLA ZAŁĄCZNIK NR 2

Z życia szkoły prezentacja multimedialna_pobierz

Obwód szkoły

Zasady naboru do klasy I