Wycieczce do Złotego Stoku i Paczkowa

Autor: Michał Koryczan piątek, 04 November 2022 12:15

20221027 160629

27.10.2022 uczniowie klas 8c i 8d wzięli udział w wycieczce do Złotego Stoku i Paczkowa.

W Złotym stoku zwiedzili Kopalnię Złota  poznając historię tego miejsca.W podziemiach sztolni „Gertruda” uczniowie mieli okazję zobaczyć makietę kopalni, liczne gabloty oraz kolekcję tabliczek związanych głównie z przepisami BHP. Zwiedzili również skarbiec, pracownię alchemiczną, a także mieli okazję skorzystać podziemnej zjeżdżalni. W „Sztolni Czarnej” uczniowie podziwiali jedyny w Polsce podziemny wodospad. Ostatnim punktem była „Sztolnia Ochrowa” w której przedstawiona została średniowieczna technika podziemnej eksploatacji złóż złotonośnych.

W Paczkowie uczniowie odwiedzili Muzeum Gazownictwa,zapoznając się z nowoczesną i różnorodną ekspozycją ukazującą ewolucję i zmiany technologiczne  przemysłu gazowego w Polsce. W drodze do ostatniego punktu wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć doskonale zachowane średniowieczne mury obronne, miejscami wysokie na 7 metrów. Ostatnim punktem wycieczki był Kościół Św. Jana Ewangelisty-jeden z najsłynniejszych kościołów warownych w Europie Środkowej i książkowy przykład gotyckiej architektury sakralnej.

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ!