Plan nauczania hybrydowego - 17-28.05.2021

nauczanie maj 20211

Szanowni Państwo, Rodzice naszych Uczniów,

17 maja po 7 miesiącach nauki zdalnej wracamy do szkoły. Bardzo się cieszymy, że znowu spotkamy się z naszymi uczniami w szkolnych murach.
Przez pierwsze dwa tygodnie będziemy uczyć się w trybie hybrydowym (połowa uczniów z klas IV-VIII będzie uczyła się w szkole, połowa – zdalnie w domu), a 31 maja w reżimie sanitarnym do szkoły będą mogli wrócić wszyscy nasi uczniowie.
Od 17 do 19 maja w szkole będą się uczyli uczniowie z klas V i VI. Uczniowie z klas IV i VII będą mieli zajęcia w szkole od 20 do 24 maja. Od 25 do 27 maja odbędą się egzaminy ósmoklasisty, pozostali uczniowie będą mieli dni wolne od zajęć.
W obawie przed możliwością zakażenia koronawirusem zdecydowaliśmy, że uczniowie z klas VIII wrócą na lekcje w szkole w piątek 28 maja po trzech dniach egzaminów, do tego czasu będą uczyli się zdalnie. Chcemy uniknąć sytuacji, że uczniowie nie będą mogli napisać egzaminu w pierwszym terminie, a mogłoby do tego dojść, gdyby któryś z nich był chory na Covid-19. Wówczas cała klasa musiałby odbyć dziesięciodniową kwarantannę.
Kilka miesięcy pracy na odległość pokazało, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem i to właśnie ten model pracy jest najbardziej efektywny. I uczniom, i nam, nauczycielom, bardzo brakuje codziennych kontaktów, musimy jednak pamiętać, że po powrocie do szkoły organizacja pracy będzie przede wszystkim podporządkowana zachowaniu możliwie jak najbezpieczniejszych warunków pracy dla uczniów.
Bardzo prosimy, byście Państwo nieustannie przypominali swoim pociechom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.
Uczniowie w czasie pobytu w szkole muszą pamiętać o zachowaniu obowiązujących zasad:
· zachowaniu dystansu społecznego,
· przestrzeganiu zasad higieny (częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk),
· posiadaniu własnych przyborów szkolnych (nie wolno się nimi wymieniać),
· posiadaniu własnych chusteczek higienicznych i właściwym ich wykorzystywaniu,
· zakrywaniu ust i nosa (noszeniu maseczek) w przestrzeni wspólnej, np. w większych skupiskach na szkolnych korytarzach.
W związku z tym, że najistotniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, każda klasa będzie miała przypisaną jedną salę lekcyjną, w niej też będzie spędzała część przerw, by ograniczyć kontakt z uczniami z innych klas. W miarę możliwości uczniowie będą też spędzali czas pomiędzy lekcjami na świeżym powietrzu. Szkolne boisko jest jednak wyłączone z użytkowania, trwa budowa sali gimnastycznej.
Szanowni Państwo, rozumiemy, że okres zdalnego nauczania był dla uczniów trudny, a powrót do szkoły obok radości wywołanej możliwością spotkania z kolegami może powodować również obawę czy lęk. Bądźcie Państwo wsparciem dla swoich dzieci, upewnijcie w tym, że powrót do szkoły, nawet po długim okresie nieobecności, może być przyjemny, będzie bowiem pierwszym krokiem ku normalności, której tak bardzo nam wszystkim brakuje, i nie należy się go obawiać.

Nam również zależy na dobru naszych uczniów, zrobimy więc wszystko, by sprawić, że powrót do szkoły będzie dla nich miłym doświadczeniem. Gdybyście Państwo czuli, że dzieciom potrzebna jest pomoc, prosimy kontaktować się ze szkolnym psychologiem lub pedagogiem, którzy będą służyli pomocą zarówno dzieciom, jak i Państwu.

Wytyczne MEiN, MZ i GISdla szkółpodstawowych i ponadpodstawowych -Organizacja zajęć w szkole

w imieniu Dyrekcji i Nauczycieli
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Opolu