Programy realizowane w bibliotece

Nasza szkoła przystąpiła do programu Książki naszych marzeń ” , który realizowany będzie w roku szkolnym 2015/2016. Umożliwi on zakup książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Lista zakupionych książek sporządzona została na podstawie przeprowadzonych ankiet w dn. 08-12.06.2015r. wśród chętnych uczniów klas I-III i IV-VI, konsultacjach z nauczycielami, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim, Biblioteką Pedagogiczna i Miejską Biblioteką Publiczna Filią nr 5.

1. H. Black, T. Diterlizzy – „Kroniki Spiderwick”
  2. J.K. Rowling – seria Harrego Pottera
  3. A. Maleszka – seria “Magiczne drzewo”
  4. L. Snicket – „Seria niefortunnych zdarzeń”
  5. U. K. le Guin – cykl „Ziemiomorze”
  6. T. Diterlizzi – „Czarla. Poszukiwacze”
  7. A. Lindgren – seria o Pipi Pończoszance, „Emil ze Smolandii”, „Mio, mój Mio”, „ Lotta z ulicy Awanturników”
  8. F. Simon – seria „Koszmarny Karolek”
  9. M. McDonald – seria „Hania Humorek”
  10. J. Kinney - seria “Dziennik Cwaniaczka”
  11. M. Cabot – seria „Pamiętniki Księżniczki”
  12. G. Delahaye – seria „Martynka”
  13. J. Spyri – „Heidi”, „Heidi i jej dalsze przygody”
  14. W. Widłak – seria „Pan Kuleczka”
  15. M. Strzałkowska – „Leśne głupki”, „Wierszyki łamiące języki”, „Rady nie od parady”, Wiersze, że aż strach”
  16. Inne przygodowe ( w miarę możliwości finansowych)

Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

Program „Książki naszych marzeń” poprzedzi Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, który w latach 2016-2020 będą wspólnie realizować ministerstwa: edukacji narodowej oraz kultury i dziedzictwa narodowego.

Po uzyskani bardzo wysokiego rabatu w Księgarni Wysyłkowej w Tuliszkowie otrzymaliśmy ponad 150 książek. Są one bardzo ciekawe i atrakcyjne dla uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem tych najmłodszych. Wszystkie książki zostaną zaprezentowane na Wystawie Nowości w bibliotece.

Szczegółowe informacje z realizacji programu znajdują się w zakładce Biblioteka