PO WER w Toskanii

01W dniach 20.01-25.01.20 kolejna grupa nauczycieli w osobach A.Szopa, U.Bonikowska, K.Ratajczak, P.Parzuchowski realizowała zadania programu PO WER. Tym razem obserwowali oni pracę placówek oświatowych położonych w malowniczej włoskiej Toskanii. Nauczyciele mieli okazję obejrzeć zajęcia lekcyjne , pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie zajęć oraz obiekty szkolne. Dużą uwagę zwracali na metody i formy pracy włoskich nauczycieli z uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Wizyta przebiegała w bardzo milej i życzliwej atmosferze. Z pewnością kilka podpatrzonych pomysłów postaramy się przenieść na grunt naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Projekt PO WER w Islandii

05W ramach projektu PO WER pani Agata Szopa i pani Ada Nowińska uczestniczą w kursie metodycznym "Diverse society, diverse classroom" w miasteczku Borgarnes na Islandii, wraz z dwudziestoma czterema nauczycielami z Włoch, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Grecji i Finlandii. Nauczyciele z różnych krajów zapoznają się z nowymi metodami pracy w szkole, które wychodzą naprzeciw zmieniającym się potrzebom edukacyjnym, ale też dzielą się doświadczeniami. Praca jest bardzo intensywna, ale z pewnością przyniesie dobre efekty. Mobilność finansowana jest przez Europejski Fundusz Społeczny.

Czytaj więcej...

Kurs językowy 'Activate your English for teaching' w stolicy Irlandii- Dublinie

02W dniach 19-25 maja 2019 panie Magdalena Łęgowska oraz Aneta Majewska uczestniczą w kursie językowym 'Activate your English for teaching' w stolicy Irlandii- Dublinie. Kurs jest częścią projektu europejskiego PO WER 'Szkoła dla wszystkich i dla każdego' i ma na celu rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, poznanie historii, kultury oraz przyrody tego regionu Europy. Kurs jest w całości finansowany ze Społecznego Funduszu Europejskiego.

Czytaj więcej...

Szkolenie nauczycieli w ramach programu PO WER

01Na zaproszenie dyrekcji oraz koordynatora projektu szkoły Langley Green School w Crawley pod Londynem dyrekcja PSP nr 11 oraz autor projektu- pani Agata Szopa i pan Jacek Cieslinski biorą udział w tygodniowym szkoleniu nauczycieli w ramach programu PO WER oraz hasła roku ,,Szkoła dla wszystkich i dla każdego". Nauczyciele pogłębiają wiedzę, zdobywają umiejętności oraz dzielą się swoim doświadczeniem w zakresie zróżnicowanego nauczania, przynależności grupowej uczniów, problematyki odrzucenia oraz modernizacji systemu zarządzania szkołą I przenoszenia dobrych praktyk na rodzimy grunt. Przed nami jeszcze dwa dni pracy, która z pewnością wpłynie na dalszy rozwój naszej szkoły.

Czytaj więcej...

PO WER - "Szkoła dla wszystkich i dla każdego"

logo

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej
PROGRAM OPERACYJNY WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ
PO WER

Tytuł projektu: „Szkoła dla wszystkich i dla każdego”
2018-2020

Partnerzy projektu:
1. Instituto Comprensivo G. Mariti Pi, Włochy
2. Langley Green Primary School, Crawley, Zjednoczone Królestwo
3. Bäckskolan, Linkoping, Szwecja

 

teams

e dziennik

e szkola opolskie

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 150

Wczoraj 108

Tydzień 1521

Miesiąc 2420

Wszystkich 474666

W tej chwili stronę odwiedza 86 gości.