Dzień Postaci z Bajek

Zrzut ekranu 2023 11 13 130531

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. W naszej szkole uroczystość tę świętowaliśmy
w poniedziałek
6  listopada. Uczniowie klas 1-3 przybyli do szkoły w pięknych bajkowych strojach. I z tej okazji  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Małym Samorządem Uczniowskim  odwiedzili klasy młodsze aby wspólnie  przeczytać  fragmenty znanych  baśni. Następnie przedstawiciele SU przygotowali prezentację  na temat historii bajek animowanych oraz krótki quiz  wiedzy  dla uczniów, w którym dzieci  rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać.

Obejrzyj galerię zdjęć

Mistrzowie zdrowych kanapek

0321 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole odbył się pod hasłem Zdrowego Śniadania . Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów klas 1-3 bardzo ciekawą, edukacyjna prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania. Następnie nasi uczniowie z SU zorganizowali i przeprowadzili quiz wiedzy z zadaniami dotyczącymi właśnie prawidłowego odżywiania się. Wszystkie klasy otrzymały również dyplom „ Mistrzów Zdrowych Kanapek”. Po części edukacyjnej przyszedł czas na przygotowanie pysznych, kolorowych i fantazyjnych kanapek. Przygotowywanie ich wszystkim bardzo się podobało ponieważ mogli samodzielnie skomponować swoje zdrowe śniadanie. Uczniowie chętnie zjedli przygotowane przez siebie kanapki na przerwie śniadaniowej. Wszystkim polecamy takie zdrowe wiosenne śniadania.
Dziękujemy wszystkim, rodzicom za przygotowanie zdrowych składników do kanapek oraz wychowawcom klas 1-3 za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu pomysłu Zdrowego Śniadania .

Samorząd Uczniowski PSP 11

Czytaj więcej...

Konferencja Samorządów Uczniowskich

0113 grudnia 2019 r. członkowie szkolnego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem wzięli udział w XVII Konferencji Samorządów Uczniowskich organizowanej przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Tegoroczna edycja konferencji odbywała się pod hasłem „ Nie tylko dla orłów. Czy przeciętność w szkole to coś złego?” Nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu
dr hab. Tomasza Grzyba, psychologa społecznego, profesora Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu- „W średnich siła- o tym, że niekoniecznie trzeba być wybitnym, by być szczęśliwym”. Obejrzeliśmy również film „ Miss Impossible” ( 2016) , który stał się punktem wyjścia do wspólnej dyskusji wszystkich uczestników konferencji- „ Czy przeciętność w szkole to coś złego?” ( moderator dyskusji: Dariusz Romanowski)

Czytaj więcej...

Koncert charytatywny OTWARTE SERCE

0311 grudnia 2019 r. przedstawicielki Szkolnej Rady Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego mogły uczestniczyć w XIV Koncercie Charytatywnym „Otwarte Serce” organizowanym przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w O polu. W programie koncertu znalazł się również występ naszej uczennicy z klasy 5a Matyldy Nowakowskiej , która przepięknie wykonała utwór pt.”Kolorowy wiatr” z filmu „ Pocahontas”. Adresatem tegorocznej zbiórki jest Adrianek Weis , który zmaga się z bardzo rzadką chorobą – Canavana ( gąbczaste zwyrodnienie układu nerwowego). Środki zebrane w czasie koncertu zostaną przeznaczona na turnus rehabilitacyjny. Wszyscy zainteresowani i chętni do pomocy Adriankowi mogą znaleźć informacje dotyczące wpłat środków na odpowiednie konto na plakatach znajdujących się na drzwiach wejściowych naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Samorząd Uczniowski i Szkolna Rada Wolnotariatu

Uczniowie wybrani do Samorządu Uczniowskiego w PSP 11
w roku szkolnym 2019/2020

Przewodniczący : Antoni Zelkowier kl.8b
Zastępca : Aleksandra Zuziak kl.8b
Skarbnik : Kinga Milejska kl.8b
Sekretarz : Julia Sarna kl.7a

Pozostali członkowie prezydium SU ( organ doradczy):
Karolina Piątkowska kl.7a
Tatiana Kolasińska kl.7a
Natalia Gala kl.6c
Julia Jargon kl.5d
Natalia Filipkowska kl.5a

Przedstawiciele Szkolnej Rady Wolontariatu:

Karolina Piątkowska kl.7a
Tatiana Kolasińska kl.7a

 02

Kadydaci do Samorządu Szkolnego PSP 11

kandydaci su 2019

Nazwiska kadydatów do Samorządu Szkolnego PSP 11
klasa 8b
Aleksandra Zuziak
Kinga Milejska
Antoni Zelkowier

klasa 7a
Karolina Piatkowska
Julia Sarna
Tosia Kolasińska

klasa 6a
Kinga Kusmirska
Magdalena Kurbel

klasa 6c
Natalia Gala

Klasa 5d
Julia Jargon

Klasa 5a
Natalia Filipkowska

 

REKRUTACJA 2425

informacje ukraina

e dziennik

teams

mol net

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 12

Wczoraj 239

Tydzień 1407

Miesiąc 3015

Wszystkich 699017

W tej chwili stronę odwiedza 4 gości.