Nowe koszulki – Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Wolontariatu

Zrzut ekranu 2024 05 20 114739

Dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 11
w Opolu mogliśmy zakupić koszulki dla uczniów z Samorządu  Uczniowskiego i Szkolnego Wolontariatu. Koszulki zostały zaprojektowane przez przedstawicieli SU. Będą one będą wykorzystane podczas  różnych imprez i wydarzeń organizowanych przez naszych uczniów na terenie szkoły a także podczas akcji Samorządów Uczniowskich i Wolontariatu, w których bierzemy czynny udział reprezentując naszą szkołę na zewnątrz na terenie naszego miasta.

Obejrzyj galerię zdjęć

Dzień Postaci z Bajek

Zrzut ekranu 2023 11 13 130531

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. W naszej szkole uroczystość tę świętowaliśmy
w poniedziałek
6  listopada. Uczniowie klas 1-3 przybyli do szkoły w pięknych bajkowych strojach. I z tej okazji  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Małym Samorządem Uczniowskim  odwiedzili klasy młodsze aby wspólnie  przeczytać  fragmenty znanych  baśni. Następnie przedstawiciele SU przygotowali prezentację  na temat historii bajek animowanych oraz krótki quiz  wiedzy  dla uczniów, w którym dzieci  rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać.

Obejrzyj galerię zdjęć

„Soczysty Dzień Zdrowego Jedzenia” w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu. Czyli jak zdrowo jeść

Zrzut ekranu 2024 05 20 112025

19 kwietnia członkowie naszego Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w wydarzeniu organizowanym już po raz drugi w ramach Światowego Dnia Zdrowia przez uczniów
 i nauczycieli  ZSZ im. S Staszica w Opolu. Podczas tego wydarzenia mogliśmy uczestniczyć w bardzo ciekawym wykładzie i dyskusji z Panem Zbigniewem Bańkowskim, który jest ekspertem ds. zdrowego żywienia.  Nasi uczniowie mogli też zadawać pytania oraz dokonać pomiarów składu ciała.  Na koniec spotkania odbyła się degustacja zdrowych świeżo wyciskanych soków i owocowych szaszłyków. Wydarzenie to było dla naszego SU bardzo inspirujące i motywujące do zadbania o zdrowe odżywianie.

Mistrzowie zdrowych kanapek

0321 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole odbył się pod hasłem Zdrowego Śniadania . Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów klas 1-3 bardzo ciekawą, edukacyjna prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania. Następnie nasi uczniowie z SU zorganizowali i przeprowadzili quiz wiedzy z zadaniami dotyczącymi właśnie prawidłowego odżywiania się. Wszystkie klasy otrzymały również dyplom „ Mistrzów Zdrowych Kanapek”. Po części edukacyjnej przyszedł czas na przygotowanie pysznych, kolorowych i fantazyjnych kanapek. Przygotowywanie ich wszystkim bardzo się podobało ponieważ mogli samodzielnie skomponować swoje zdrowe śniadanie. Uczniowie chętnie zjedli przygotowane przez siebie kanapki na przerwie śniadaniowej. Wszystkim polecamy takie zdrowe wiosenne śniadania.
Dziękujemy wszystkim, rodzicom za przygotowanie zdrowych składników do kanapek oraz wychowawcom klas 1-3 za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu pomysłu Zdrowego Śniadania .

Samorząd Uczniowski PSP 11

Czytaj więcej...

Konferencja Samorządów Uczniowskich

0113 grudnia 2019 r. członkowie szkolnego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem wzięli udział w XVII Konferencji Samorządów Uczniowskich organizowanej przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Tegoroczna edycja konferencji odbywała się pod hasłem „ Nie tylko dla orłów. Czy przeciętność w szkole to coś złego?” Nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu
dr hab. Tomasza Grzyba, psychologa społecznego, profesora Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu- „W średnich siła- o tym, że niekoniecznie trzeba być wybitnym, by być szczęśliwym”. Obejrzeliśmy również film „ Miss Impossible” ( 2016) , który stał się punktem wyjścia do wspólnej dyskusji wszystkich uczestników konferencji- „ Czy przeciętność w szkole to coś złego?” ( moderator dyskusji: Dariusz Romanowski)

Czytaj więcej...

Koncert charytatywny OTWARTE SERCE

0311 grudnia 2019 r. przedstawicielki Szkolnej Rady Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego mogły uczestniczyć w XIV Koncercie Charytatywnym „Otwarte Serce” organizowanym przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w O polu. W programie koncertu znalazł się również występ naszej uczennicy z klasy 5a Matyldy Nowakowskiej , która przepięknie wykonała utwór pt.”Kolorowy wiatr” z filmu „ Pocahontas”. Adresatem tegorocznej zbiórki jest Adrianek Weis , który zmaga się z bardzo rzadką chorobą – Canavana ( gąbczaste zwyrodnienie układu nerwowego). Środki zebrane w czasie koncertu zostaną przeznaczona na turnus rehabilitacyjny. Wszyscy zainteresowani i chętni do pomocy Adriankowi mogą znaleźć informacje dotyczące wpłat środków na odpowiednie konto na plakatach znajdujących się na drzwiach wejściowych naszej szkoły.

Czytaj więcej...

 

REKRUTACJA 2425

informacje ukraina

e dziennik

teams

mol net

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 94

Wczoraj 127

Tydzień 448

Miesiąc 2932

Wszystkich 720606

W tej chwili stronę odwiedza 14 gości.