Świetlica szkolna

oświadczenie dotyczące odbioru dziecka       zasady naboru       wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna przy PSP 11 w Opolu jest placówką opiekuńczo-wychowawczą, której celem jest zapewnienie opieki nad uczniami przed i po zajęciach dydaktycznych.

Działalność świetlicy oparta jest na rocznym planie pracy świetlicy. Przy jego tworzeniu uwzględniane są pory roku, święta, uroczystości szkole i  kalendarzowe a także indywidualne zainteresowania dzieci. Prowadzone są zajęcia: manualno-plastyczne, teatralne, literackie, konkursy (piosenek,recytatorskie,plastyczne), quizy, turnieje gier stolikowych (warcabowy, szachowy), spotkania okolicznościowe (Wigilia, Nowy Rok, Dzień Dziecka), spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów, zajęcia sportowe na boisku szkolnym i w sali gimnastycznej, odrabianie lekcji pod opieką nauczyciela. W dni pogodne dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu, na boisku szkolnym.

ŚWIETLICA SZKOLNA

6.30-8.55

6.30-9.50

KIEROWNIK ŚWIETLICY

10.45-11.30

12.25-15.00

11.30-15.30

12.25-15.15

12.25-15.15

6.30-8.00

11.30-15.00

kluski 1 kluski 2
kluski 4 kluski 5
kluski 6 kluski 7

„Mali artyści”  - wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami, zarówno rysowanie, malowanie, wyklejanie, prace z różnymi masami plastycznymi, a także elementami filcowania

„Igiełki” - poznawanie podstawowych ściegów szycia ręcznego, nauka przyszywania guzików oraz szycie maskotek, piórników itp.

"Spotkanie z książką"-

"Z przyrodą za pan brat"

"Zajęcia muzyczne"

"Stare i nowe gry planszowe"

"Angielski na wesoło"

ZAPRASZAMY!

Wyposażenie:

Na wyposażeniu świetlicy jest duży wybór gier dydaktycznych i towarzyskich, klocków, zabawek i  układanek. Jest również radiomagnetofon z odtwarzaczem CD, telewizor i odtwarzacz cd, co umożliwia oglądanie programów edukacyjnych i filmów dla dzieci.

Zasady naboru:

Do świetlicy przyjmowani są w pierwszej kolejności uczniowie klas I-III, szczególnie: dzieci rodziców pracujących, z rodzin niepełnych i wielodzietnych.

Warunkiem przyjęcia do świetlicy jest: złożenie przez rodzica lub opiekuna prawnego, w sekretariacie szkoły lub kierownikowi świetlicy, wniosku o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej oraz zaznajomienie się z regulaminami obowiązującymi w świetlicy szkolnej, akceptacja wniosku przez Komisję naborową i decyzja dyrektora szkoły.

Procedura odbierania dziecka ze świetlicy szkolnej.

Dobrowolną wpłatę za świetlicę w wysokości 60zł.(na cały rok szkolny) można dokonać osobiście na świetlicy lub przelewem na Konto Rady Rodziców:

02 1930 1028 3241 0246 4729 0001

z dopiskiem : "Za świetlicę - imię i nazwisko dziecka,klasa".

Kadra świetlicy:

Kierownik świetlicy: Bożena Szydłowska

Wychowawcy: Bożena Szydłowska,  Grażyna Krzyśków, Iwona Dekiela, Kamila Duda, Wioletta Buczkowska, Koryczan Michał, Marzena Trzonkowska,  Patrycja Lachnik, Aleksandra Bokszczanin, Sojka Agnieszka

Wszelkie sprawy związane z funkcjonowaniem świetlicy rodzice mogą zgłaszać i omawiać z kierownikiem świetlicy poprzez e-dziennik.

DO GORY

e dziennik