AKCJA GÓRA GROSZA – START!

gg 2022W dniach 28.02.2022 - 8.04.2022 odbędzie się w naszej szkole zbiórka w ramach XXII edycji: „Góra Grosza”.
Akcja organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, które zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Jej celem jest zebranie funduszy na wsparcie podopiecznych wychowujących się poza własną rodziną (w domach dziecka, rodzinach zastępczych). Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom.
Do szkoły przynosimy pieniądze już posegregowane (oddzielnie 1, 2 i 5 groszy). Pomoże to nam policzyć wszystkie grosze w kwietniu. Liczymy na Wasze wsparcie. Razem jesteśmy w stanie „usypać” olbrzymią „Górę Grosza” Klasa, która uzbiera największą kwotę otrzyma nagrodę!

PSP nr 11 kolejny wspiera „Szlachetną Paczkę” oraz „ Szlachetną Paczkę dla Dziecka Więźnia”

01W dniach 11 i 12 grudnia 2021 r. odbył się finał XXI edycji "Szlachetnej Paczki". Ten grudniowy weekend nazwany został ''weekendem cudów''. Dla organizatorów akcji i wolontariuszy Szlachetnej Paczki to dwa najważniejsze dni w roku. Hojni darczyńcy do magazynów dostarczają skompletowane paczki, które trafiają do potrzebujących. Dary te stanowią dla takich osób odskocznię od codziennych problemów, ale mają również być dla nich zachętą do działań, które pozwoliłby im spróbować zmienić swój los.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Paryża, czyli z wizytą w schronisku!

0415 stycznia nasza uczennica Zuzia Dulik wraz z Tatą odwiedziła schronisko Fundacji Małych Braci w Paryżu. Ponieważ zawitała do nas prawdziwa zima, wizyta była zorganizowana w celu zrobienia pierwszych zdjęć zimowych mieszkańcom schroniska. Przygód było wiele, dojazd był utrudniony, ale najważniejszy cel osiągnięty! Podopieczni fundacji dziękują za poświęcony czas i przekazaną radość!


kalendarz

Przy okazji – czy macie już kalendarz na rok 2021? Zachęcamy jak co roku do wsparcia Fundacji Mali Bracia, w tym roku zamówienia tylko przez stronę fundacji:

https://www.malibracia.org/single-post/kalendarze-2021

Czytaj więcej...

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

d wolnotariusza 2021Pomagają i poświęcają się dla innych. 5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dzień ten stanowi doskonałą okazję, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają organizacje pożytku publicznego czy osoby prywatne w niesienie pomocy innym, na wielu płaszczyznach i w różnych zakresach. To święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się na rzecz pomocy innym. Poświęcają swój wolny czas, wspierają dobrym słowem i współtworzą wiele akcji. Przekazują ogrom dobroci zarówno ludziom, jak i całemu otoczeniu.
Kochani Wolontariusze !!! Za pomoc potrzebującym, opiekę nad słabszymi, za wsparcie w trudnych czasach pandemii. Za dobre serce, ogrom empatii -za to, że jesteście DZIEKUJEMY! Zyczymy Wam wszystkiego najlepszego!

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego “Zostań Ambasadorem Hospicjum Betania”

1W związku z przystąpieniem naszej szkoły do Programu Edukacyjnego ZOSTAŃ AMBASADOREM HOSPICJUJM BETANIA, który pomaga młodym ludziom zaangażować się społecznie w wolontariackie działania na rzecz Stowarzyszenia, w ubiegły piątek, tj. 11 grudnia odbyły się warsztaty tematyczne dla uczniów klas VII i VIII, które przeprowadziła pani Barbara Chyłka - koordynatorka wolontariatu z BETANII.
Spotkanie było bardzo interesujące – wielu uczniów zmieniło stereotypowe myślenie o hospicjum, jako miejscu, gdzie się umiera.

Czytaj więcej...

Podaj łapkę - czas na nowy rekord?

zbiorka psp 2021

W PSP 11 rusza kolejna edycja akcji „Podaj łapkę”. Celem wydarzenia jest zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt znajdujących się pod opieką Fundacji „Mali Bracia” w Paryżu (gmina Namysłów). Potrzebna jest karma mokra i sucha, ale też koce, ręczniki, legowiska, smycze, obroże, miski i inne zwierzęce akcesoria. Nie muszą być nowe, mogą to być przedmioty, które bezużytecznie zalegają w naszych domach. Przydatne będą też środki czystości (płyny, proszki, ścierki).
Zbiórka trwa do 22 października. Przyniesione rzeczy prosimy zostawiać w sali 117 (p. Tomasz Socha), a w razie nieobecności nauczyciela na portierni szkoły.
To od Was zależy, czy uda nam się pobić ubiegłoroczny rekord https://www.psp11.opole.pl/z-zycia-szkoly/2337-odpowiedz-na-apel-o-pomoc-mamy-wielki-rekord
Wtedy, przy współudziale kilku innych szkół i instytucji, zebraliśmy pond 1,5 tony jedzenia dla zwierząt.
Zaczynamy!

Rekordowa zbiórka dla schroniska w Paryżu!

W poniedziałek, 1 czerwca 2020 karma zebrana podczas ostatniego tygodnia pojechała do schroniska dla zwierząt w Paryżu prowadzonego przez Fundację Małych Braci. Serdeczne podziękowania dla Pana Łukasza Piotrowskiego za pomoc w transporcie i świetne spacery, których efekty wkrótce zobaczycie. Tymczasem trochę danych:
- 330 kg suchej karmy dla psów,
- 34 kg mokrej karmy dla psów,
- 50 kg suchej karmy dla kotów,
- 33 kg mokrej karmy dla kotów,
- przysmaki, zabawki, kojce, legowiska, koce.
W akcji wzięli udział uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej na 11 w Opolu, Publicznego Liceum nr IX w Opolu, Szansusie z Ośrodka Readaptacji Społecznej "Szansa", absolwenci 2019 PSP 11 z klasy 8a wraz z rodzicami. Pomimo iż osób zaangażownaych mogłoby być znacznie więcej, zbiórka i tak była rekordowa! W imieniu bezdomniaków z Paryża dziękujemy wszystkim za zangażowanie i zachęcamy do wspierania tego schroniska. Pamiętajmy, że razem możemy zrobić naprawdę wiele!

Ps. Serdeczne pozdrowienia przesyłają Drop i Bafi, czyli pieski których wirtualnymi właścicielami jest odpowiednio klasa 4a i 6b!

drops  bafi 
 

rekrutacja 2022

informacje ukraina

e dziennik

teams

nprc logo

e szkola opolskie

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 279

Wczoraj 358

Tydzień 1635

Miesiąc 9165

Wszystkich 568975

W tej chwili stronę odwiedza 69 gości.