Wycieczka do Paryża, czyli z wizytą w schronisku!

0415 stycznia nasza uczennica Zuzia Dulik wraz z Tatą odwiedziła schronisko Fundacji Małych Braci w Paryżu. Ponieważ zawitała do nas prawdziwa zima, wizyta była zorganizowana w celu zrobienia pierwszych zdjęć zimowych mieszkańcom schroniska. Przygód było wiele, dojazd był utrudniony, ale najważniejszy cel osiągnięty! Podopieczni fundacji dziękują za poświęcony czas i przekazaną radość!


kalendarz

Przy okazji – czy macie już kalendarz na rok 2021? Zachęcamy jak co roku do wsparcia Fundacji Mali Bracia, w tym roku zamówienia tylko przez stronę fundacji:

https://www.malibracia.org/single-post/kalendarze-2021

Czytaj więcej...

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego “Zostań Ambasadorem Hospicjum Betania”

1W związku z przystąpieniem naszej szkoły do Programu Edukacyjnego ZOSTAŃ AMBASADOREM HOSPICJUJM BETANIA, który pomaga młodym ludziom zaangażować się społecznie w wolontariackie działania na rzecz Stowarzyszenia, w ubiegły piątek, tj. 11 grudnia odbyły się warsztaty tematyczne dla uczniów klas VII i VIII, które przeprowadziła pani Barbara Chyłka - koordynatorka wolontariatu z BETANII.
Spotkanie było bardzo interesujące – wielu uczniów zmieniło stereotypowe myślenie o hospicjum, jako miejscu, gdzie się umiera.

Czytaj więcej...

Współpraca z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu

18Dzisiaj jedną z najbardziej cenionych kompetencji jest umiejętność współpracy z ludźmi w różnych zespołach zadaniowych. Nasza szkoła nie tylko uczy współpracy, ale także sama jest instytucją współpracującą i stale poszukującą. 6 lutego Samorząd Uczniowski oraz wolontariusze PSP 11 wraz z opiekunami udali się z wizytą do Zespołu Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu w celu nawiązania oficjalnej współpracy. Na miejscu czekała na nas grupa uczniów tej szkoły. Pierwszym punktem spotkania była gra terenowa dotycząca „Ekonomika”. Po krótkiej przerwie mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak funkcjonuje szkolny wolontariat. Nie zabrakło również czasu na zwiedzenie szkoły. Szczególną uwagę zwróciliśmy na sposób urządzenia i zagospodarowania przestrzeni, która ułatwia współdziałanie wszystkim członkom szkolnej społeczności i uwzględnia jej zróżnicowane potrzeby. Podczas wizyty przekazaliśmy także pieniądze dla Adriana Weisa, nieuleczalnie chorego 14-latka. Czas minął nam bardzo szybko. Mamy nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy, zaplanujemy i zrealizujmy wspólne inicjatywy. Bardzo dziękujemy dyrekcji ZSEK oraz pani Marcie Polok za zaproszenie!

Czytaj więcej...

Rekordowa zbiórka dla schroniska w Paryżu!

W poniedziałek, 1 czerwca 2020 karma zebrana podczas ostatniego tygodnia pojechała do schroniska dla zwierząt w Paryżu prowadzonego przez Fundację Małych Braci. Serdeczne podziękowania dla Pana Łukasza Piotrowskiego za pomoc w transporcie i świetne spacery, których efekty wkrótce zobaczycie. Tymczasem trochę danych:
- 330 kg suchej karmy dla psów,
- 34 kg mokrej karmy dla psów,
- 50 kg suchej karmy dla kotów,
- 33 kg mokrej karmy dla kotów,
- przysmaki, zabawki, kojce, legowiska, koce.
W akcji wzięli udział uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej na 11 w Opolu, Publicznego Liceum nr IX w Opolu, Szansusie z Ośrodka Readaptacji Społecznej "Szansa", absolwenci 2019 PSP 11 z klasy 8a wraz z rodzicami. Pomimo iż osób zaangażownaych mogłoby być znacznie więcej, zbiórka i tak była rekordowa! W imieniu bezdomniaków z Paryża dziękujemy wszystkim za zangażowanie i zachęcamy do wspierania tego schroniska. Pamiętajmy, że razem możemy zrobić naprawdę wiele!

Ps. Serdeczne pozdrowienia przesyłają Drop i Bafi, czyli pieski których wirtualnymi właścicielami jest odpowiednio klasa 4a i 6b!

drops  bafi 

Kolejna wirtualna adopcja w PSP 11

Klasa 6b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 została oficjalnie wirtualnym właścicielem Szoguna, pieska mieszkającego w schronisku Fundacji Małych Braci w Paryżu.

3

Szogun jest grzecznym pieskiem, lubi spacery. Jest ostrożny do innych psów i obcych ludzi. Gdy kogoś zna jest posłuszny i miły. Bardzo się cieszymy, że kolejny bezdomniak ma wirtualnych właścicieli!

Pilnie potrzebna pomoc dla schroniska!

POMOC WIRUS

Schronisko Fundacji Mali Bracia w Paryżu to miejsce, w którym na co dzień mieszka setka wspaniałych psów i kotów. W związku z wirusową sytuacją, do schroniska nie dociera żadna pomoc! W magazynach kończą się zapasy karmy, a pieniędzy nie starcza już na opiekę weterynaryjną.
Co możesz zrobić? To proste – przyłącz się do akcji „Podaj łapkę”!
Jak można pomóc?
- jeżeli chcesz wesprzeć schronisko finansowo, wejdź na www.malibracia.org i zrealizuj wpłatę,
- jeżeli chcesz się przyłączyć do zbiórki karmy (sucha i mokra karma dla psów i kotów), przygotuj to co chcesz przekazać i odezwij się do mnie poprzez e-dziennik lub Messengera (Tomasz Socha). We wtorek, czwartek i sobotę w godzinach 12-13 oraz 19-20 mogę odebrać przygotowane przez Ciebie rzeczy z każdego miejsca w Opolu lub jego najbliższej okolicy!
TO NAPRAWDĘ ŁATWE! Jeżeli każdy przygotuje drobnostkę, schronisko otrzyma ogromną pomoc! RAZEM MOŻEMY NAPRAWDĘ WIELE!
Zbiórka trwa od 25 do 30 maja i realizowana tylko w wymienionej wyżej formie.
DOŁĄCZYSZ?

Wirtualna adopcja klasy 4a

1

Niestety początek roku przyniósł ze schroniska Fundacji Małych Braci w Paryżu złe wiadomości. Gandi, piesek którego wirtualnymi właścicielami była klasa 4a, przegrał walkę ze starością i musiał odejść na druga stronę tęczowego mostu. Był naszym pieskiem bardzo krótko, jednak jego zdrowie już w momencie przywiezienia do schroniska było mocno nadwyrężone przez wiek i wieloletnie zaniedbania człowieka, który ostatecznie wyrzucił Gandi z domu.

2

Oczywiście klasa 4a nie rezygnuje z pomocy. Tym razem obejmiemy opieką Dropsa, ok 7 letniego pieska wielkości owczarka niemieckiego. Jest wesoły, jednak mocno trzeba popracować, aby zdobyć jego zaufanie.

 

teams

e dziennik

e szkola opolskie

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 287

Wczoraj 285

Tydzień 919

Miesiąc 6311

Wszystkich 491263

W tej chwili stronę odwiedza 66 gości.