"OPATRUNEK NA RATUNEK" dla szpitali i przychodni w Afryce

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie wiele chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Wspólnie z Przedszkolem nr 26 w Opolu  oraz Parafią św. Karola Boromeusza włączamy się do akcji „Opatrunek na Ratunek”

Zbieramy wszystkie materiały opatrunkowe (bandaże każdego rodzaju, gazy jałowe i niejałowe, plastry, kompresy, wata itp.) – nowe, nieużywane i długim terminem ważności (minimum 0,5 roku). Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, proszek Dermatol, igły, strzykawki, venflony, rękawiczki gumowe, drobne sprzęty i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe albo elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych sprzętów,  glukometry z paskami.

Więcej informacji  http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/213-opatrunek-na-ratunek.

Akcja trwa do 10 listopada

opatruneknaratunek1