Współpraca z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu

18Dzisiaj jedną z najbardziej cenionych kompetencji jest umiejętność współpracy z ludźmi w różnych zespołach zadaniowych. Nasza szkoła nie tylko uczy współpracy, ale także sama jest instytucją współpracującą i stale poszukującą. 6 lutego Samorząd Uczniowski oraz wolontariusze PSP 11 wraz z opiekunami udali się z wizytą do Zespołu Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu w celu nawiązania oficjalnej współpracy. Na miejscu czekała na nas grupa uczniów tej szkoły. Pierwszym punktem spotkania była gra terenowa dotycząca „Ekonomika”. Po krótkiej przerwie mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak funkcjonuje szkolny wolontariat. Nie zabrakło również czasu na zwiedzenie szkoły. Szczególną uwagę zwróciliśmy na sposób urządzenia i zagospodarowania przestrzeni, która ułatwia współdziałanie wszystkim członkom szkolnej społeczności i uwzględnia jej zróżnicowane potrzeby. Podczas wizyty przekazaliśmy także pieniądze dla Adriana Weisa, nieuleczalnie chorego 14-latka. Czas minął nam bardzo szybko. Mamy nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy, zaplanujemy i zrealizujmy wspólne inicjatywy. Bardzo dziękujemy dyrekcji ZSEK oraz pani Marcie Polok za zaproszenie!