PSP nr 11 kolejny wspiera „Szlachetną Paczkę” oraz „ Szlachetną Paczkę dla Dziecka Więźnia”

01W dniach 11 i 12 grudnia 2021 r. odbył się finał XXI edycji "Szlachetnej Paczki". Ten grudniowy weekend nazwany został ''weekendem cudów''. Dla organizatorów akcji i wolontariuszy Szlachetnej Paczki to dwa najważniejsze dni w roku. Hojni darczyńcy do magazynów dostarczają skompletowane paczki, które trafiają do potrzebujących. Dary te stanowią dla takich osób odskocznię od codziennych problemów, ale mają również być dla nich zachętą do działań, które pozwoliłby im spróbować zmienić swój los.

W tym roku wsparliśmy panią Halinę, która od prawie dwunastu lat jest rodziną zastępczą dla Malwiny. Jest samotnym rodzicem, gdyż mąż w skutek choroby nowotworowej zmarł. Pomimo trudnej sytuacji, kobieta nie poddaje się i dzielnie zmaga się z trudnościami dnia codziennego. Obecnie otrzymuje bardzo niską emeryturę, co powoduje, że czasami musi wybierać na co przeznaczyć pieniądze. Malwina jest dorastającą i bardzo skromną dziewczynką. Dobrze się uczy i nie sprawia problemów, a wręcz jak twierdzi pani Halina, są przyjaciółkami i wzajemnie się wspierają.

Po raz kolejny nauczyciele oraz pracownicy administracji naszej szkoły pokazali wielkie serca i chęć niesienia pomocy osobom, które znalazły się na życiowym zakręcie. Udało się przygotować 17 paczek, w których znalazły się: artykuły spożywcze, chemiczne i przemysłowe oraz wyposażenie mieszkania (zlew kuchenny), artykuły szkolne i piśmiennicze, odzież, obuwie, komputer i drobne upominki świąteczne zakupione z zebranych środków pieniężnych.

Największą radość sprawiły nam szczere podziękowania i życzenia od obdarowanych pań.

Nie zapomnieliśmy również o paczkach dla dzieci więźniów. W tym roku kolejny już raz dołączyliśmy do tej szlachetnej ale i trudnej inicjatywy. Otrzymaliśmy dwa listy od więźniów i przygotowaliśmy tzw. paczki więzi. W sumie pracownicy szkoły obdarowali czworo dzieci. Wszystkie prezenty: zabawki, słodycze, kosmetyki, zostały wysłane firmą kurierską i mamy nadzieję, że sprawią dzieciom wiele radości.