Chór z Jedenastki w siedzibie Radia Opole

3W poniedziałek, 17.01., nasz chór szkolny odwiedził budynek Radio Opole, oprócz konkretnego zadania do wykonania, uczennice miały okazję poznać tajniki pracy radiowych dziennikarzy i operatorów dźwięku. Okazuje się, że dziennikarze i śpiewający w chórze mają wiele wspólnego, bo przecież obie grupy pracują z głosem, który trzeba trenować, żeby wszystko było czysto i wyraźnie słyszalne. Najmłodsza grupa chórzystów przygotowała drobny upominek z okazji 70. urodzin opolskiej rozgłośni. Po zapoznaniu się z pracą radiowców, chórzyści podjęli się konkretnego zadania, a jego efekt poznamy już wkrótce.

Czytaj więcej...

Akcja pomocy dla Dawidka!

01Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy dla Dawidka. Szczególne podziękowania należą się rodzicom klasy 5a i nauczycielom za podjęcie inicjatywy i zorganizowanie Kiermaszu Bożonarodzeniowego, z którego dochód przeznaczony został na leczenie serduszka Dawidka. Oczywiście nic by się nie udało bez rzeszy osób, które wspierały całą akcję, naszych uczniów, rodziców, mieszkańców osiedla i parafian, którzy z otwartym sercem wsparli naszą akcję. Dziękujemy również Parafii św. Karola Boromeusza za możliwość zorganizowania kiermaszu przed kościołem. Przedszkolu nr 23 i 26 za wsparcie inicjatywy pysznym bigosem i stroikami bożonarodzeniowymi, a także Radzie Dzielnicy Chabry za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia. Wsparła nas również Pani Kamila, która pomaga Dawidkowi już od 3 lat organizując kiermasze z książkami, zabawkami, maskotkami i innymi fantami.
Pomimo mrozu rodzice, nauczyciele i uczniowie-wolontariusze wytrwale zbierali pieniądze, sprzedając stroiki, bigos, ciasta a także grzańca. Dzięki temu udało się uzbierać prawie 11 tysięcy złotych.
Dzięki Wam możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Czytaj więcej...

Grudniowe laury 3c

02Uczennice klasy 3c Paulinka Orzech i Hania Styran prezentowaly swoje umiejetności w czasie Turnieju Karate. Marcelinka Sus po raz kolejny przywiozła do Opola złoto i srebro. Tym razem w zmaganiach grupowych Formacji Balet i Modern Dzieci na Międzynarodowych Mistrzostwach International Polish Championships Raszyn 2021.Gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

Sposób na lekturę, czyli LEKTURA W PUDEŁKU

29Uczniowie klas Va i Vc, w trakcie czytania powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy, wykonywali projekt. Ich zadanie polegało na tym, aby „zamknąć” lekturę w pudełku, czyli włożyć do niego przedmioty kojarzące się z książką.
Piątoklasiści stanęli na wysokości zadania, wykorzystując rozmaite materiały ( m.in. klocki lego, figurki zwierząt, bibułę, plastelinę, piasek, cukier puder) stworzyli imponujące prace.
Wszyscy prezentowali swoje skarby na lekcji języka polskiego, a wystawa prac znajduje się na I piętrze.

Czytaj więcej...

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ

kartka sw 2021Mateusz Rybczyński, uczeń klasy 2a został laureatem wojewódzkiego konkursu plastycznego "Projekt Kartki Świątecznej" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Konkurs cieszył się ogromną popularnością, a jego uroczyste podsumowanie, połączone z wernisażem nagrodzonych prac, odbyło się 15 grudnia 2021r. w budynku głównym MDK w Opolu. Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"Mała książka-wielki człowiek"

04Instytut Książki jest organizatorem ogólnopolskiej akcji "Mała książka-wielki człowiek" , w której, jak co roku bierzemy udział.
Uczniowie z klas Ia, Ib i Ic , podczas uroczystego pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki otrzymali Wyprawki Czytelnicze dla Pierwszoklasisty.  W skład wyprawki wchodzą dwie książki i plakat.

Czytaj więcej...

Przestrzenne modele komórek

10W ramach lekcji biologii uczniowie klas piątych wykonali przestrzenne modele komórek. Dzieci wykazały sie talentem manualnym oraz wiedzą biologiczną. Powstały piękne modele komórek roślinnych i zwierzęcych z precyzyjnie odzwierciedlonymi szczegółam ich budowy. Uczniowie mieli w ten sposób możliwość utrwalenia swojej wiedzy biologicznej i nauki przez zabawę.

Czytaj więcej...

 

e dziennik

teams

nprc logo

e szkola opolskie

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 265

Wczoraj 245

Tydzień 1065

Miesiąc 3985

Wszystkich 519646

W tej chwili stronę odwiedza 104 gości.