OPOLSKIE ORŁY z JEDENASTKI

622 czerwca 2021r. odbyła się w OPOLSKIM AMFITEATRZE uroczysta Gala Opolskich Orłów. Prezydent miasta uhonorował tym tytułem 100 uczniów opolskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych – laureatów konkursów oraz olimpiad przedmiotowych, artystycznych i sportowych, przeglądów, turniejów wiedzy ogólnopolskich i międzynarodowych. Trzech uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie uczniów wyróżnionych tytułem Opolskiego Orła:
Julia WIĘCEK – Laureat Wojewódzkiego Konkursy Polonistycznego (przygotowała p. Violetta CZECZOT – PUTEK),
Paulina WOJCIECHOWSKA - Laureat Wojewódzkiego Konkursy Polonistycznego (przygotowała p. Violetta CZECZOT – PUTEK),
Piotr CIUPIŃSKI - Laureat Wojewódzkiego Konkursy HISTORYCZNEGO (przygotował p. Jacek POPARDOWSKI).
Nasze ORŁY wywodziły się z klasy 8B. ŻYCZYMY IM DALSZYCH SUKCESÓW EDUKACYJNYCH.

Czytaj więcej...

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO „ZDROWIE, BEZPIECZEŃSTWO, REKREACJA”– GRA TERENOWA

W dniu 02.06.2021r. pod hasłem roku „ZDROWIE, BEZPIECZEŃSTWO, REKREACJA” odbył się w naszej szkole DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO. Wszystkie klasy wzięły udział w grze terenowej, która sprawiła im wiele radości. Po ukończeniu zabawy uczniowie i ich wychowawcy wrócili do szkoły zmęczeni, ale i uśmiechnięci oraz zadowoleni, a w nagrodę zostali obdarowani słodką niespodzianką. Podczas gry łącznie przeszliśmy 136,1 km i zrobiliśmy 202 898 kroków.

Powietrzny taniec Marcelinki Sus z 2c

11 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca dla solistów i duetów BREAK YOUR LIMITS- Dance Contest w kategorii Solo Modern 8-9lat początkujący
2miejsce na IV Międzynarodowych Zawodach Pole ARt Experience w kat. Debiuty
2miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Powietrzu w Pniewach

Zawody grupowe:
IV miejsce na Krajowych Mistrzostwach Polski Modren formacja dzieci(kwalifikacja na mistrzostwa świata)
III miejsce formacja dzieci na Krajowych Mistrzostwach Polski
IDO Balet(również kwalifikacja na mistrzostwa świata)

Czytaj więcej...

Literacki sukces Emilii Górskiej z kl. 7b

pisanie 2021W maju br. został ogłoszony XVI Międzyszkolny Konkurs Literacki „Młody Literat” organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 16 pod patronatem Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu. Jego celem było rozwijanie zdolności twórczych uczniów oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się różnymi formami wypowiedzi. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz VII-VIII. Kapituła oceniła aż 70 nadesłanych prac.
Komisja zwracała uwagę na ich formę i treść, poprawność stylistyczną, językową, ortograficzną, interpunkcyjną, a także pomysłowość w ujęciu tematu, ciekawe rozwiązania i indywidualne cechy stylu. W drugiej kategorii wiekowej udział wzięła uczennica z naszej szkoły – Emilia Górska z kl. 7b, która napisała opowiadanie z dialogiem pt. „Świat do góry nogami”. 21 czerwca jury konkursu opublikowało wyniki. Miło nam poinformować, że wśród zwycięzców znalazła się uczennica naszej szkoły, która zajęła III miejsce w grupie klas starszych. Emilka otrzyma nagrodę rzeczową, a jej praca zostanie opublikowana w „Modelowym Nauczaniu” – kwartalniku MCWE w Opolu. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu!

 

teams

e dziennik

e szkola opolskie

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 0

Wczoraj 287

Tydzień 919

Miesiąc 6311

Wszystkich 491263

W tej chwili stronę odwiedza 69 gości.