Aktywność fizyczna a pandemia

pandemia sport 2021

W ramach hasła roku „ZDROWIE, BEZPIECZEŃSTWO, REKREACJA” ogłosiliśmy akcję „Aktywność fizyczna w czasie pandemii”. Nasi uczniowie chętnie wzięli w niej udział, dzięki czemu powstał kolaż, przedstawiający jak różnorodnie i aktywnie spędzają wolny czas. Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i przesłane zdjęcia.

WIWAT 3 MAJA! WIWAT KONSTYTUCJA!

„Rozpłynęła się już pieśń radosna,
głośnym echem po ojczystym kraju,
Witaj, witaj, Majowa Rocznico,
pamiętny Trzeci Maju…”

 Jak co roku, w naszej szkole miał odbyć się apel poświęcony obchodom ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA. Jednakże, ze względu na sytuację epidemiczną, tradycyjną formę apelu musieliśmy zmienić na kolaż słowno-muzyczny. 

 Uczniowie naszej szkoły, w tym wyjątkowym czasie, wykazując się patriotyzmem i przywiązaniem do historii naszego kraju, nie zapomnieli o uczczeniu tego Święta.

Zachęcamy również do sprawdzenia swojej wiedzy o KONSTYTUCJI 3 MAJA:
Aby wejść do quizu trzeba podać swój login - najlepiej imię i nazwisko lub imię i klasę. Zapraszamy!!!

“Przywróć naszą Ziemię" - Światowy Dzień Ziemi

dz 2021

Koło Przyrodnicze z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Ziemi, w tym trudnym dla nas, pandemicznym czasie - gorąco zachęca, by czerpać garściami z dobrodziejstw naszej planety - mądrze, świadomie i z odpowiedzialnością! Ziemia jest wspaniałym żywiołem, dającym energię, siłę i zdrowie. W tym roku hasłem przewodnim jest akcja “Przywróć naszą Ziemię". Podejmijcie wyzwanie i zbliżcie się do... Ziemi wykonując zdjęcia ze swoich działań (np. pochodź boso po trawie, obejmij drzewo, pozbieraj śmieci w lesie itp.) Fotorelacja po zakończeniu akcji zostanie zamieszczona na stronie szkoły.
Akcja trwać będzie od 19.04 do 23.04.2021.
W tym czasie czekamy na zdjęcia, które prosimy przesyłać do opiekunów koła w wiadomościach prywatnych(czat) do Pań Iwony Ostrowskiej i/lub Pauliny Smyczek. Powodzenia

 

Zapraszamy na II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia”!

echa katynia 2021

W tej edycji spotykamy się w formule ON-LINE.
Świat ciągle wypełnia się ideologiami, które mogą przekształcić się w TOTALITARYZMY. Często nie zdajemy sobie sprawy ze skali tego zjawiska. W tym roku zaprezentujemy ponad 20 różnych filmów z całego świata nawiązujących do tej przejmującej tematyki.
TOTALITARYZM to nie tylko ustrój społeczny, ale przede wszystkim losy zwykłych ludzi. Takich, jak my. To narastająca przemoc systemu oraz walka ludzi o wolność i godność, a także powracające wspomnienia, ludzkie historie i pamięć o nich.

Czytaj więcej...

Ogólnopolska akcja „Nie widać mnie, ale wszystko u mnie ok”

10Klasa IVc dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Nie widać mnie, ale wszystko u mnie ok”. Nauczanie zdalne trwa już od kilku miesięcy. Jak się okazuje, większość z nas tęskni już za nauką w trybie stacjonarnym, ponieważ nawet najnowsze technologie nie są w stanie nam zastąpić bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Często rozmawiamy o tym, jak się czujemy w tym nietypowym czasie, jednak czasami trudno mówić o swoich uczuciach- łatwiej je narysować.
Z niecierpliwością czekamy na powrót do szkoły!

Czytaj więcej...

 

teams

e dziennik

e szkola opolskie

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 139

Wczoraj 108

Tydzień 1510

Miesiąc 2409

Wszystkich 474655

W tej chwili stronę odwiedza 83 gości.