Maja Łęgowska Opolskim Orłem!

3W dniu 22 czerwca uczennica kl 7c, Maja Łęgowska, zostala uhonorowana nagrodą Opolskiego Orła, wręczaną z rąk Prezydenta Miasta Opola. Maja jest laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Serdecznie gratulujemy sukcesu naszej uczennicy. Zachęcamy wszystkich uczniów, by w przyszłym roku szkolnym próbowali swoich sił w konkursach przedmiotowych, gdyz jak widać, jest o co walczyc.

Czytaj więcej...

Nagrodziliśmy najlepszych!

44Ograniczenia pandemiczne już nas nie obowiązują, mogliśmy więć powrócić do naszej szkolnej tradycji – organizacji apelu, w czasie którego wyróżniliśmy i nagrodziliśmy ufundowanymi przez szkołę upominkami wszystkich uczniów, którzy godnie i z wielkim zaangażowaniem reprezentują naszą szkołę w konkursach i zawodach.
Bardzo doceniamy Wasze starania, jesteśmy z Was dumni i bardzo cieszy nas każdy Wasz sukces, uczniowie. Wielkie brawa dla wszystkich!

Czytaj więcej...

Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

grosze 2022Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w XXII edycji tej charytatywnej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Finał zbiórki przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy bardzo dumni z całej społeczności szkolnej, która tak hojnie podzieliła się grosikiem.
O zaangażowaniu świadczy kwota, która wspomoże dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej.

Czytaj więcej...

Dziewczyny z PSP11 brązowymi medalistkami Mistrzostw Województwa w Siatkówce Plażowej

13Karolina Paciorek, Hanna Grzelak i Magdalena Psiurska reprezentowały miasto Opole w wojewódzkim finale siatkówki plażowej, który odbył się 15.06.2022r. w Krapkowicach. Mistrzynie Opola w bardzo wymagającym turnieju zwyciężyły z zespołami z Kędzierzyna-Koźla i Nysy. Nasza reprezentacja osiągnęła ogromny sukces zdobywając III m w województwie opolskim w siatkówce plażowej dziewcząt. Serdecznie gratulujemy i życzymy słonecznych i aktywnych wakacji.

Czytaj więcej...

2c w Teatrze Lalki i Aktora

0615 czerwca uczniowie klasy 2 c byli w Teatrze Lalki i Aktora na przedstawieniu pt. "Psiakość. Musical o zwierzęcej miłości" Dzieci ponadto miały okazję zwiedzić teatr od zaplecza. W tym tygodniu 2 c była również na lekcji bibliotecznej w publicznej bibliotece na Chabrach.

Czytaj więcej...

No to leci kabarecik

02Nareszcie na żywo, nie online, w najnowszym programie zatytułowanym „Bohaterowie mitów w XXI wieku” wystąpił szkolny kabaret „Kubełek”. Wehikuł czasu uległ awarii i wylądował w naszej auli w samym środku pandemii. Zeus i Hera próbowali zrozumieć współczesny świat, po którym rozpierzchli się Apollo, Hades, Dedal, Padora, Eris, Herakles, Atena, Artemida i Eurydyka. Jednak ostatecznie wszyscy postanowili wrócić do swoich czasów, kiedy tylko Dedal naprawił pojazd. Było wesoło i na widowni, i na scenie. Występ zakończyła wspólnie zatańczona belgijka.

Czytaj więcej...

SZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY DL UCZNIÓW KLAS VII O TYTUŁ POLIGLOTY PSP 11 W OPOLU

poliglota11 2022Tegoroczna edycja konkursu językowego dla uczniów klas 7 o tytuł Poligloty PSP 11 odbyła się w dniach 31.05.22. oraz 07.06.22. Wzięło w niej udział 30 uczniów, na których czekała część pisemna leksykalno –gramatyczna z j.angielskiego oraz drugiego języka obcego (tj. hiszpańskiego lub niemieckiego). Najlepsi uczniowie wyłonienie po części pisemnej przystąpili do części ustnej, w której musieli opowiedzieć w dwóch językach o sobie , swojej rodzinie , zainteresowaniach, planach na przyszłość itp. Uczniowie odpowiadali również na pytania jury, w składzie którego znaleźli się nasi nauczyciele poszczególnych języków obcych.
Tytuł najlepszych Poliglotów zdobyli:
Dorota Konczala kl. 7d. –I miejsce
Kajetan Drosik kl. 7b. – II miejsce
Alicja Czubak kl. 7c –III miejsce
Wyróżnienia otrzymali również : Kasper Twaróg kl. 7d, Magdalena Psiurska kl. 7b , Katarzyna Korbas kl. 7b , Szymon Siwiński kl. 7a , Maja Śmigowska kl.7c

DZIEŃ PSZCZÓŁ

08Światowy Dzień Pszczół został uchwalony 20.XII.2017 w Nowym Jorku przez ONZ. To święto ma uświadomić ludziom jak ważna rolę odgrywają pszczoły , że należy szanować ich pracę , chronić je bo od ich istnienia zależy nasze życie. Dlatego Samorząd Uczniowski postanowił zainicjować obchody tego dnia również w naszej szkole angażują przede wszystkim uczniów klas I-III. Starsi koledzy z SU przygotowali prezentację edukacyjną o tych pracowitych owadach, quiz wiedzy oraz degustację pysznego miodu dla uczniów klas I-II. Natomiast uczniowie klas III spotkali się z Panem Dominikiem Łęgowskim, który na co dzień pracuje w Stobrawskim Parku Krajobrazowym i doskonale zna się na tych pożytecznych owadach. Nasz gość w ciekawy sposób przekazał uczniom dużo widomości o życiu pszczół oraz zaprezentował bardzo oryginalne zdjęcia. Następnie klasy III wzięły udział w grze terenowej zorganizowanej przez SU. Dziękujemy pani Soni Jazłowieckiej za wypożyczenie ula, sprzętu i stroju pszczelarza.

Czytaj więcej...

Klasy 6a i 7b na "Bajtel Szychcie" oraz w egzotycznych klimatach!

0099 czerwca klasy 6a i 7b wraz z wychowawcami oraz Panem Mariuszem udały się na wycieczkę w samo serce Górnego Śląska. W autobusie ekstraklasowego Górnika Zabrze pojechaliśmy prosto do kopalni Luiza. Tam w sztolni każdy uczeń mógł się zamienić w prawdziwego górnika i zobaczyć czy praca pod powierzchnią to lekka sprawa. Było czołganie się po podłodze, „lewa-prawa” na pile, sprawdzanie ostrości kilofa, a nawet pierwsza pomoc i przeciskanie się przez szczeliny! Zobaczyliśmy jak kombajn kruszy ściany, przejechaliśmy się windą, no i oczywiście zebraliśmy trochę czarnego złota!
Następnie pojechaliśmy do Palmiarni w Gliwicach, gdzie oprócz długiej i gwałtownej burzy, spotkaliśmy się z egzotyczną przyrodą. Zapraszamy na krótką relację z naszej wycieczki!

Czytaj więcej...

 

rekrutacja 2022

informacje ukraina

e dziennik

teams

nprc logo

e szkola opolskie

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 3

Wczoraj 143

Tydzień 146

Miesiąc 6407

Wszystkich 552416

W tej chwili stronę odwiedza 68 gości.